חופשת לידה בקנדה

חופשת לידה בקנדה

בקנדה יש הפרדה בין קצבאות ליולדת (Maternity Benefits), שניתנות רק לה, לבין קצבאות שניתנות לשני ההורים (Parental Benefits). עובדות ועובדים בקנדה שאינם אזרחי המדינה גם זכאים וזכאיות להטבות אלה, כל עוד יש להם social insurance number, שלו זכאים מי שעובדים בקנדה באופן חוקי, ובתנאי שעבדו לפחות 600 שעות בשנה שלפני הלידה. 

קצבה ליולדת

זכאות זו כוללת ברוב קנדה 15 שבועות של חופשה בתשלום, חלקם לפני וחלקם אחרי הלידה. אולם התשלום על תקופה זו יהווה רק 55% מהמשכורת הממוצעת של היולדת בשלושת החודשים שלפני הלידה, עד לתקרה של 562 דולר קנדי לשבוע (כ-1500 ₪). חשוב להגיש את הבקשה זמן מה מראש לפני הלידה, מכיוון שהתאריך בו מגישים אותה משפיע על מספר השבועות של דמי הלידה שהיולדת תזכה לקבל.

התנאים במחוז קוויבק דובר הצרפתית הם מעט שונים. שם חופשת הלידה היא של 18 שבועות, ואפשר להתחיל לקחת אותה גם 16 שבועות לפני הלידה. הקצבה בקוויבק בזמן חופשת הלידה היא 70% מהשכר הממוצע בשנה שלפני הלידה.

קצבאות לשני ההורים

קצבאות אלה ניתנות להורים בנוסף לתשלום על חופשת הלידה שלו זכאית היולדת, והבקשה עבורן מוגשת בנפרד. ההורים יכולים לבחור בין שני מסלולי קצבאות. האחד הוא ה"סטנדרטי" (Standard Parental Benefits) וכולל 40 שבועות שמתחלקים בין שני ההורים, כשהקצבה השבועית שוות ערך ל55% משכר ההורה, ולא יותר מ-562$ קנדי. במקרה זה, חייבים השבועות להתחלק בין ההורים כך שאחד מהם יקבל לפחות חמישה.

מסלול נוסף הוא המסלול ה"מורחב" (Extended Parental Benefits) ובו שני ההורים מתחלקים ב- 69 שבועות של קצבה, אולם זו עומדת על 33% בלבד מהשכר הממוצע של כל הורה, עם תקרה של 337$ קנדי (כ-880 ₪) לשבוע. במסלול זה אחד ההורים חייב לקבל לפחות 8 שבועות.

גם בקוויבק קיימים שני מסלולים אלה אולם משך הזמן שלהם הוא קצר יותר, בעוד שהקצבה המשולמת בהם היא גבוהה יותר. בקוויבק אף מוגדרת חופשת לידה ייעודית לאב של חמישה שבועות בקצבה של 70% מהשכר הממוצע שלו.

תמיכה ממשלתית כפולה להורים

ניתן להתחיל לקבל את הקצבאות להורים החל משבוע לאחר הלידה, והשבועות צריכים להיות מנוצלים בתוך שנה מהלידה במסלול הסטנדרטי, או בתוך 78 שבועות במסלול המורחב. כך, בחלק מהשבועות שאחרי הלידה ההורים יזכו לתמיכה כפולה מהממשלה, גם בצורת הטבות להורים וגם בצורת הטבות ליולדת.

עם זאת, מכיוון שהקצבה היא בגובה של חלק מהמשכורת בלבד לחלק גדול מהתקופה, מעסיקים רבים בקנדה משלימים ליולדת את ההפרש בין הקצבה לבין שכרה לפני הלידה ("top up"). זאת דרך מצוינת  לגרום לה להרגיש רצויה בחברה גם כאמא, ולוודא שהיא תחזור לעבודה אחרי חופשת הלידה.

גובה הקצבה

באופן נדיב במיוחד, גובה הקצבה המדויק מחושב לפי 14-22 השבועות בשנה שלפני הלידה שבהם הרוויח ההורה הכי הרבה, תלוי איפה בקנדה הוא מתגורר. חישוב השכר הקובע כולל גם בונוסים, טיפים או עמלות. עם זאת, אם ההורים עובדים בזמן שהם מקבלים את הקצבה, הכנסותיהם יופחתו ממנה וכל ההטבות חייבות במס.

רוצים לעזור לעובדים שלכם בקנדה לבחור את המסלול המתאים להם לקראת ואחרי הלידה? דברו קודם עם המומחים שלנו.

מתרחבים עסקית לקנדה?

הצטרפו אלינו לסמינר בחסות Papaya Global בנושא:
העסקה והקמת חברה בארה"ב וקנדה. הבטיחו מקומכם באיוונט>>

https://www.facebook.com/events/594356947978107/