אישורי עבודה בסינגפור

אישורי עבודה בסינגפור

ישנן סיבות רבות לרצות לעבוד בסינגפור. ראשית, היא מדורגת כמדינה הקלה ביותר לעשות בה עסקים על ידי הבנק העולמי, כבר שבע שנים ברציפות. בממוצע, תהליך פתיחת עסק במדינה לוקח שלושה ימים, מתבצע אונליין, ועולה 65 דולר. מעבר לכך, שפת המדינה היא אנגלית, כך שההתאקלמות קלה, המשכורות גבוהות, המיסים נמוכים (15% מס אחיד לזרים על ההכנסות מעבודה במדינה), ולמי שעובר לשם עם ילדים, מוצעת מערכת חינוך מהטובות בעולם.

אם כך, זה לא מפתיע שכמעט 40% מכוח העבודה במדינה מורכב מעובדים שאינם תושבים קבועים. אז אם סינגפור נראית גם באופק העסקי של החברה שלכם - 

אלה הם שלושת סוגי אישורי העבודה הרלבנטיים לישראלים בסינגפור:

אישור עבודה - Employment Pass

מיועד לאנשי מקצוע זרים, בעיקר מנהלים או כאלה הממלאים תפקיד ייחודי. המועמדים לאישור זה צריכים להרוויח לפחות 3,600 דולר סינגפורי בחודש (כ-9000 שקל) ולהיות בעלי כישורים מסוימים הכוללים בדרך כלל תואר אקדמי וניסיון מקצועי. על מועמדים מבוגרים יותר להרוויח משכורת גבוהה יותר מהסכום הזה ולהראות שצברו ניסיון רב יותר. המועמד מוערך גם על סמך המוניטין של האוניברסיטה שבה למד.

החברה שמעוניינת להעסיק את המועמד היא זאת שמגישה את הבקשה לאישור. אם אין לחברה הזו משרד בסינגפור, עליה להתחבר לחברה סינגפורית כדי שזו תשמש נותנת החסות להגשת הבקשה לאישור העבודה.

על החברה להציע את המשרה תחילה לתושבי סינגפור, דרך אתר ייעודי לכך (www.jobsbank.gov.sg) למשך 14 יום, ורק לאחר מכן היא מורשית להציע אותו לזרים. האישור ניתן בפעם הראשונה לשנתיים ולאחר מכן ניתן להאריך אותו בעוד 3 שנים בכל פעם.

נושאי אישור זה יכולים להביא עימם בני משפחה – בני זוג וילדים מתחת לגיל 21- אם הם מרוויחים מעל 6000 דולר סינגפורי לחודש. במידה והם מרוויחים מעל 12,000 דולר, הם יכולים אף להביא את הוריהם לשהייה ממושכת.

אישור עבודה למועמדים חצי מקצועיים –S Pass

אישור זה מיועד לעובדים זרים עם כישורים טכניים בעיקר, שלהם משכורת מיועדת של לפחות 2,400 דולר סינגפורי לחודש (כ-6000 ₪). עליהם להחזיק בתואר או בתעודה כלשהיא, אך גם אישורים טכניים כגון קורסים לטכנאים או מומחים מוסמכים, עשויים להתקבל. ההסמכה צריכה לדרוש לפחות שנה של לימודים במשרה מלאה. גם את הבקשה לאישור זה צריכה להגיש חברה הרשומה בסינגפור.

אישור להקמת עסק EntrePass

אישור זה מאפשר לזרים לפתוח ולהפעיל עסק חדש בסינגפור. את הבקשה לאישור זה המועמד מגיש באופן עצמאי, ללא צורך בחברה שתגיש אותו, ואין דרישה לשכר מינימלי. הוא מיועד ליזמים "סדרתיים", ל- "חדשנים" (innovators) ברמה גבוהה או למשקיעים מנוסים. המועמד נדרש לרשום חברה בסינגפור לפחות חצי שנה לפני הגשת הבקשה. האישור ניתן בתחילה לשנה אחת, ובהמשך אפשר לחדש אותו לשנתיים בכל פעם. אלה הם הקריטריונים לקבלת אישור מסוג זה למועמדים השונים:

  • משקיעים- צריכים שתהיה להם השקעה מקרן השקעות מוכרת על ידי הממשלה, או להוות חלק מחממה או אקסלרטור, או להראות רקורד של השקעה בחברות.

  • חדשנים (Innovators) – בעלי זכות על קניין רוחני ספציפי, או מועמדים העורכים מחקר עם אחד ממוסדות המחקר בסינגפור, או שיש להם הישגים יוצאי דופן בתחום המומחיות שלהם.

  • משקיעים- למועמד מסוג זה צריך להיות רקורד של השקעה בעסקים ורצון להשקיע בעסק קיים או חדש בסינגפור.

ישנה רשימה של עסקים שהכוונה לפתיחתם לא תזכה את המשקיע באישור הנכסף, והם כוללים בתי קפה,    ברים, מועדוני לילה, מכוני עיסוי, מרכזי דיקור סיני ורפואה סינית מסורתית וכן חברות השמת כוח אדם.

בנוסף, עם אישור זה ניתן להביא בני זוג וילדים רק אם ההוצאה השנתית על העסק היא לפחות 100,000 דולר סינגפורי (250,000 ₪).

רוצים לבדוק אם העובדים שלכם זכאים לעבוד בסינגפור? דברו עם המומחים שלנו >