עם סופה של 2019, הנה הטרנדים המרכזיים שהצלחנו לזהות בהעסקת עובדים גלובלית של חברות ישראליות בעולם

עם סופה של 2019, הנה הטרנדים המרכזיים שהצלחנו לזהות בהעסקת עובדים גלובלית של חברות ישראליות בעולם

מכיוון שגם ב-2020 חברות ישראליות רבות ימשיכו להתרחב לחו"ל או לקנות חברות בחו"ל ולהציב בהן ישראלים, מנהלי ומנהלות כוח אדם ימשיכו ויידרשו לשאלות כמו לאן כדאי להתרחב מבחינת קלות ההעסקה של כוח האדם, איפה התנאים הטובים יותר לישראלים ואיזו צורת העסקה עדיף לאמץ. בסקירה מיוחדת לקראת סוף השנה, אנחנו עונים על כמה מהשאלות בנושא.

כמעט כל חברה ישראלית שואפת כיום להתרחב לחו"ל כדי לפרוץ מעבר לשוק הישראלי הקטן, להרחיב את מגוון המוצרים או השירותים שהיא מציעה, או לרכוש חברות בחו"ל ולהוות כוח עולמי חשוב יותר בתחומה. השאלה לאן להתרחב תלויה כמובן במגוון של גורמים כגון הביקוש למוצר ותנאי השוק בכל מדינה, אולם חלק מהשיקולים נוגעים בהחלט ליכולת לגייס עובדים מוכשרים, לגמישות ההעסקה ולנוחות המגורים במדינה לעובדים ישראלים, שתקבע במידה רבה את נכונותם לעבור למדינה זו או אחרת.

העסקה ישירה או "עם חשבונית"?

אחד היתרונות בהעסקה ישירה, הוא שעלות ההעסקה היא סופית, כלומר המעסיק יודע בדיוק כמה אותו מועסק יעלה לו בכל חודש. זאת בשונה מהעסקה "עם חשבונית," אז המעסיק חשוף הרבה יותר לתביעות שקשורות להיעדר יחסי עובד-מעביד מלאים. ה"ספק" יכול בכל שלב לתבוע הוצאות ותשלומים שונים שלכאורה קשורים בעבודתו. כמו כן, הוא יכול בכל שלב להפסיק את ההתקשרות מכיוון שאין חוזה העסקה מחייב. מצד שני, גם המעסיק יכול להפסיק את ההתקשרות בכל שלב בהתראה קצרה, מה שמאפשר לו גמישות תעסוקתית שמהווה יתרון. זאת מכיוון שאופן כללי, פיטורי עובדים באירופה המערבית הם מורכבים, והחוקים ובתי הדין לעבודה נוטים באופן כללי לצדד בעובדים. לכן יש יתרונות ברורים בהתייעצות עם גורמים מנוסים בבניית חוזים שמאפשרים את הגמישות הנדרשת, במסגרת החוק, וכן להתייעצות בשאלה האם הפיטורים המבוקשים יעמדו בתנאי החוק, הדורשים במקומות רבים הסברים מפורטים להצדקתם.

ביעדים הקלאסיים

רוב החברות הישראליות עדיין מעדיפות להתרכז ביעדים המסורתיים במערב אירופה: גרמניה, צרפת, הולנד, איטליה וספרד. היתרונות שם ברורים: שוק מפותח, כלכלה מגוונת, תנאים סוציאליים אטרקטיביים, הקרבה לארץ וגם בגלל היותן יעדי תיירות נחשקים.

ומה לגבי בריטניה? עדיין מתלבטת

בריטניה, שהייתה במשך שנים יעד מבוקש על ידי חברות ישראליות בשל נוחות השפה בה ובשל היותה מרכז מסחר ובנקאות בינלאומי, איבדה מכוח המשיכה שלה מאז ההצבעה במשאל העם על הפרישה מהאיחוד האירופי ב- 2016 (ה"ברקזיט"). העובדה שבתום 3 וחצי שנים מאז, המדינה עדיין לא הסדירה סופית את יחסיה עם האיחוד, וכן העובדה שנושא הברקסיט מעלה ומפיל ממשלות באופן תדיר, לא סייעו לה להפוך ליעד מבוקש יותר להתרחבות של חברות ישראליות. תוצאות הבחירות שייערכו בממלכה ב- 12 בדצמבר והממשלה שתקום בעקבותם יסייעו להבין טוב יותר לאן נושבת הרוח, האם לשימור הסטטוס קוו שישמור על מרכזיותה הכלכלית של בריטניה, אולי להיפרדות מסודרת מהאיחוד, או לכאוס כלכלי שצפוי ללוות כל פרישה מהאיחוד ללא הסכם.

עוד באירופה - פנסיה במשבר

היבט נוסף רלוונטי למעסיקים, נמצא כרגע בתקופת מעבר בכמה מדינות באירופה, והוא נושא הפנסיה. עם התארכות תוחלת החיים ביבשת מצד אחד וצמצום הגידול באוכלוסייה מצד שני, מדינות אירופה מנסות למצוא מודלים פנסיוניים בני קיימא שעשויים לכלול בעיקר דחייה של גיל הפרישה ואיחוד של עשרות כתניות פנסיה ממשלתיות שונות לפי מגזרים שלהם שורשים היסטוריים. לדוגמה, גם באיטליה וגם בצרפת ישנם כמה הליכי חקיקה בנושא שנמצאים בשלבים שונים של דיונים בין הממשלה לפרלמנט. אימוץ של חוקים כאלה יכול בהחלט להקל על מעסיקים.

דרום ומרכז אמריקה – אליה וקוץ בה

בחצי השני של 2019 נרשמה התעניינות של חברות ישראליות ברילוקשיין של עובדים למרכז ולדרום אמריקה, בעיקר לארגנטינה, מקסיקו וברזיל. מצד אחד מדינות אלה נהנות מיתרונות לכאורה בשל עלות העבודה הזולה, אולם מצד שני הן סובלות מחוסר יציבות כלכלית, מתנודות מטבע חדות וממערכת בנקאית מורכבת שמקשה על כל ההתנהלות של פירמה שרוצה לעשות עסקים בהן. כך לדוגמה, בשיא המשבר הכלכלי שהתרחש בארגנטינה בספטמבר האחרון, הסתערו אזרחים על הבנקים בניסיון למשוך את כספם לאחר שהממשלה החליטה בצעד דרמטי להגביל את שוק המטבע המקומי מחשש לבריחת דולרים, בעקבות קריסת המטבע המקומי. התמודדות עם שינויים דרמטיים כאלה מקשה עוד יותר על חברה שמנסה לתקוע יתד במדינה ללא היכרות עמוקה עם החוקים המורכבים שבה, ואשר מהם נגזרות גם עלויות תפעול גבוהות יותר, לדוגמה בהעברת כספים או בהקמת סניפים.

לסיכום, בכל מעבר של החברה, אתם לא לבד. המומחים של רילוקיישן שמחים לשקוד על כלל חוקי המדינות הרלוונטיים למעסיקים הישראליים בכלל היעדים הנחשקים בעולם, כדי שאתם תוכלו להתמקד בהתרחבות, בפיתוח ובעבודה עצמה. דברו איתנו >