למה זכאית יולדת בסין? תלוי איפה.

למה זכאית יולדת בסין? תלוי איפה.

עם ביטול המדיניות הממשלתית ב- 2016 אשר הגבילה כל משפחה בסין לילד אחד בלבד, נשים הורשו סוף סוף להביא לעולם ילד שני באופן חוקי, ורבות מהן ניצלו את ההיתר הזה. מאז ירד מעט שיעור הילודה בסין אבל הוא עדיין גבוה מזה של כמה מדינות אירופיות כמו ספרד ואיטליה. ההטבות שמעסיקים מחויבים לתת ליולדת ולאבי הילד הן נדיבות, אבל הן משתנות במקומות שונים בסין.

אורך חופשת הלידה

על פי החוק הסיני הארצי, אישה בהיריון זכאית ל- 98 ימי חופשת היריון ולידה בתשלום (14 שבועות), כאשר 15 מתוכם היא יכולה לקחת לפני הלידה. במקרה של סיבוכים בלידה היא זכאית ל- 15 יום נוספים לאחר הלידה. במקרה של לידה של יותר מילד אחד (תאומים/שלישייה), מקבלת האם 15 יום נוספים עבור כל ילד/ה. ספירת הימים כוללת ימי עבודה וכן סופי שבוע וחגים. עובדות סיניות שיולדות אחרי גיל 24 זכאיות גם ל"חופשת לידה מאוחרת" של 30 יום, מכיוון שבעבר גיל זה נחשב מאוחר ללידה. עובדות לא סיניות אינן זכאיות לחופשה זו.

אולם, ברוב אזורי סין, תקנות עירוניות או מחוזיות מוסיפות ימי חופשה ליולדת, בניסיון להעלות את שיעור הילודה האזורי. כך לדוגמה, במחוז גואנגדונג, היולדת זכאית ל- 208 ימים סה"כ ובגאנסו 180. בבייג'ינג, אם העובדת עוברת הפלה בארבעת החודשים הראשונים להריונה, ניתנים לה 15 ימי חופשת לידה. אם ההפלה מתרחשת בשלבים המאוחרים יותר של הריונה, היא זכאית לחופשת לידה של 42 יום לפי החוק הארצי, ובמחוזות מסוימים עד 75 יום. בחלק מהמחוזות נוספים ימי חופשה אם העובדת חוותה לידה הנחשבת לקשה על פי קריטריונים הקבועים בחוק.

סכום דמי הלידה

כדי שתשלום חופשת הלידה לא ישולם על ידי המעסיק, עליו לוודא כי הוא משלם ביטוח לידה עבור כל העובדות שלו למוסד הביטוח הלאומי המחוזי או האזורי. התשלום עבור תקופת החופשה מבוסס על ממוצע השכר של היולדת בשנה שלפני הלידה ולעיתים גם השכר הממוצע המקומי נלקח בחשבון. גם כאן יש שינויים בין אזורים שונים. בבייג'ינג ובשנגחאי למשל, אם תגמול חופשת לידה לו זכאית היולדת גדול יותר מדמי הלידה שיעביר לה המוסד הממשלתי לביטוח, באחריות המעביד לשלם את ההפרש. בערים אלה הקיצבה החודשית המקסימאלית היא עד פי שלושה מהשכר המקומי הממוצע, אך חברות מסוימות בוחרות לעיתים לשלם מעבר לכך כדי להבטיח שהכנסת העובדת לא תיפגע בזמן חופשת הלידה. עובדות זכאיות גם לסכום חד פעמי כדי לכסות את עלויות הלידה עצמה.

שמירת תנאי העבודה בזמן חופשת הלידה

בזמן שהעובדת נמצאת בחופשת לידה, למעסיקים אסור לבטל את חוזה העבודה שלה או לבצע בו כל שינוי. הם גם לא יכולים לשנות את שעות העבודה שלה, או את התנאים המפורטים בהסכם העבודה שלה, כולל את גובה המשכורת. אם במהלך חופשת הלידה, חוזה העובדת פג, הוא מתחדש אוטומטית, תוך שמירה על כל התנאים בו.

תנאי העבודה לאחר החזרה לעבודה

כאשר העובדת חוזרת מחופשת הלידה, על המעביד לתת לה שעה אחת להנקה בכל יום עבודה, עד שהילד/ה בן/ת שנה. אם לאישה נולד יותר מילד אחד, היא זכאית לשעה נוספת לכל ילד. אם מוסד בריאות מוסמך מאבחן את התינוק כחולה או כחלש, המעסיק רשאי להאריך את זמן ההנקה של הניתן לעובדת בשישה חודשים נוספים.

חופשת הורות לאב

חופשת ההורות הרשמית לאב בסין היא 14 יום. עם זאת, ברוב המקומות, תקנות עירוניות או מחוזיות מחייבות חופשת לידה ארוכה יותר לאבות לתינוק שזה עתה נולד שאורכה נע בין 7 ימים ל- 30 יום. הממוצע הוא כ- 15 יום, וזהו אורכה של חופשת ההורות לאב בבייג'ינג. הנה דוגמאות לאורך החופשה בכמה מחוזות:

·  גנסו ויונאן - 30 יום

·  נינגקסיה, גואנגשי ומונגוליה הפנימית - 25 יום

·  סצ'ואן והונאן - 20 יום

·  שנחאי ואנחוי - 10 ימים

·  טיאנג'ין ושנדונג - 7 ימים בלבד

אורך החופשה לאב נקבע גם על פי נסיבות נוספות, כגון גיל האם.

לסיכום

אין תשובה אחידה לגבי תנאי חופשת הלידה לאם ולאב בסין. כדי להתעדכן לגבי החוקים והכללים הנהוגים באזור הרלבנטי לכם בסין, דברו עם המומחים שלנו >