8 דברים שכדאי לדעת על הקולגות האמריקאים שלכם

8 דברים שכדאי לדעת על הקולגות האמריקאים שלכם

רבים מהישראלים מרגישים שהם מבינים היטב עובדים וקולגות אמריקאים וסבורים שהם בעצם לא מאוד שונים מהם. רבים מאיתנו מדברים אנגלית מצוינת, רואים את אותן סדרות כמו האמריקאים, מתחברים לאותם טרנדים ואפילו עובדים עבור חברות אמריקאיות. אבל האמת היא שישנם מאפיינים רבים של עובדים אמריקאים שבהם הם מאוד שונים מישראלים וכדאי לזכור אותם אם רוצים ליצור איתם תקשורת טובה ועבודה פורייה ביחד. 

הנה 8 מאפיינים חשובים במיוחד:

1.  הם דייקנים

לישראלים זה נראה אולי שולי, היות ובארץ לא פעם, פגישות מתחילות ב- 5 ואף 15 דקות איחור, אבל לאמריקאים הנקודה הזאת היא קריטית. הם מגיעים בזמן ובדרך כלל גם לפני הזמן, ומי שמאחר נחשב בעיניהם חסר נימוס וכזה שאינו לוקח את העבודה ברצינות. זה נכון גם לגבי הגעה לפגישות וגם לגבי עמידה בדדליינים של פרויקטים. אם למרות הכול אתם מתעכבים בדרך לפגישה או בהגשת הפרויקט, עדכנו מראש וכדאי להתנצל, כמובן.  

2.  הם מביעים הערכה, והרבה

פרגון ופידבק חיובי הוא חלק חשוב בתרבות האמריקאית, גם בחיים הפרטיים וגם בעבודה (למרות שאין באנגלית מילה מדויקת ל "פרגון"). ילדים רגילים מגיל צעיר שאומרים להם "היית נהדר", וכל מוכר בחנות שעושה משהו קטן מעבר לתפקידו, רגיל שאומרים לו "תודה רבה, אני מעריכה את זה!". זה נכון גם לעולם העסקי. אל תופתעו אם תקבלו פרגון והערכה שאולי ייראו לכם מוגזמים על מצגת שהצגתם או רעיון שהעליתם, זו התרבות. תיהנו מזה, אבל אל תיסחפו על גלי הפרגון. נסו לזהות מתי הפרגון הוא סטנדרטי ומתי הוא באמת מביע הערכה יוצאת דופן. שימו לב שמצופה גם מכם לגמול לקולגות בפידבק חיובי.

3.  הם עוטפים ביקורת שלילית במילים חיוביות

הצד השני של הפרגון שמשתדל לשמור על אווירה חיובית בכל פגישה, הוא ההימנעות מביקורת ישירה. אם יש ביקורת, היא תבוא בדרך כלל אחרי מילים מחמיאות ובדרך כלל תעודן ככל האפשר בסגנון, "זה מעניין, אבל מה אם נעשה את זה ככה?", או "הדרך שעשית את זה היא בסדר, אבל ככה היינו רוצים שתעשי את זה בעתיד...". חשוב ללמוד לדוג את ההיבטים הביקורתיים מתוך מה שנאמר ומה שלא נאמר, וגם לזכור שכשיש גם לכם ביקורת, כדאי לבטא אותה בצורה דומה.

 4.  הם שומרים על "תקינות פוליטית"

למרות תרבות הדיבור הפוליטית אשר דווקא מתרחקת מהתקינות הפוליטית, ומאתגרת את הנורמות באשר מה מותר ואסור להגיד בציבור, השיח בארה"ב, ובמיוחד בעולם העסקי, עודנו תקין פוליטית, כלומר 'פוליטיקלי קורקט.' אם יש לכם דעות שאתם יודעים שאינן לגמרי מקובלות, או בדיחות שאתם בטוחים שהן מצחיקות על מיעוטים מסוימים, על גברים או על נשים, עדיף שתשמרו אותן לעצמכם או לחברים הקרובים שלכם, ולא תביעו אותם בסביבה עסקית. באופן כללי, בסביבת העבודה נהוג שלא לדבר על פוליטיקה, דת ומה שנקרא personal finances, לפחות בשלבי ההיכרות הראשונים, עד שמכירים טוב יותר. 

5.  הם אוהבים סמול טוק   

אמריקאים רגילים לדבר על נושאים שלישראלים עשויים להישמע משעממים ואף מייגעים: מזג האוויר, איך הולך לילדים בבית הספר ואיך בילו בסוף השבוע. מעבר לזה, הסמול טוק הוא חלק חשוב בהיכרות ראשונית עם קולגה או שותף עסקי, וגם בתחילת פגישה. כניסה ישר לעניינים עלולה להתפרש כבוטה ולא מנומסת.  

6.  לעיתים הם מעוניינים פחות ממה שנראה 

כחלק מהנימוס האמריקאי, פעמים רבות ייראה שאמריקאים יביעו עניין בפגישה עתידית, בשיתוף פעולה או בפרויקט משותף יותר ממה שהם באמת מעוניינים. תשובות כמו "זה נשמע מעניין, בוא נדבר על זה", או, "בוא ניפגש לצהרים מתישהו ונדבר על זה", יכולות להביע עניין אמיתי, אבל יכולות גם להיות דרך מנומסת להביע עניין כללי בלבד או אפילו חוסר עניין. כדי לדעת אם אכן יש רצון לעבוד ביחד אפשר לנסות לקבוע זמן מדויק לפגישה או המשך עבודה ולראות מה התגובה.

7.  הם עובדים לפי נהלים  

אמריקאים רבים הם ההיפך מהתדמית הידועה של הישראלים ככאלה ש"חושבים מחוץ לקופסה" ושוברים את הכללים. לטוב ולרע, אמריקאים בדרך כלל עובדים לפי הכללים והנהלים שהוגדרו להם. כמובן שיש יוצאי דופן, וגם בארה"ב יש טיפוסים יצירתיים ושוברי כללים וכן חברות גמישות יותר, אבל באופן כללי, לא מסתכלים בחיוב על מי שאינו עובד לפי החוקים.  

8.  הם מתלבשים לעבודה 

בשונה מישראל, אמריקאים אינם מתלבשים לעבודה כפי שהם מתלבשים כשהם יורדים למכולת או יושבים לקפה עם חברים. כמובן שקוד הלבוש שונה ממקום עבודה אחד למשנהו, ומתחום אחד למשנהו, לדוגמה תחום הפיננסים הוא כמובן יותר שמרני מהייטק, אבל ברוב המקומות, ג'ינס וטישרט הם לא אופציה. חולצה מכופתרת היא בדרך כלל הסטנדרט, בדרך כלל בתוך המכנסיים, ובחלק מהמקומות גם חולצת פולו עם מכנסיים שאינם ג'ינס עוברת. ישנם מקומות שדורשים ז'קט ולעיתים גם עניבה, במיוחד לפגישות חשובות. לכן כדאי לברר מראש על תרבות הלבוש הרלוונטית לפגישה או לכנס שאתם עתידים לפקוד.      

לסיכום, בארה"ב, כמו בכל מקום, יש קודים תרבותיים בעבודה שכדאי להכיר ולשים לב אליהם, בוודאי בתחילת ההיכרות או העבודה המשותפת, כדי להבין למה באמת מתכוונים ולזכות בכבוד שיאפשר עבודה משותפת והערכה הדדית.

רוצים לדעת עוד על הקודים הבלתי כתובים של עבודה עם אמריקאים? דברו עם המומחים שלנו >