8 מאפיינים לתרבות העבודה הקוריאנית שהמעסיק הישראלי חייב להכיר

8 מאפיינים לתרבות העבודה הקוריאנית שהמעסיק הישראלי חייב להכיר

לאחר שנים של הסתגרות תרבותית ועסקית אשר הביאה להומוגניות יוצאת דופן באוכלוסייתה של דרום קוריאה, בשנים האחרונות המדינה נאלצת להתמודד עם שיעורי ילודה נמוכים בצורה חריגה (אשר יוצרים חוסר מהותי בכוח עבודה צעיר למשך העשורים הקרובים) וכלכלה אשר נתמכת באופן מסוכן בכמה תאגידים בודדים. כל אלו הביאו את הממשל הדרום קוריאני לעודד את כניסתם והשתקעותם של חברות גלובליות, השקעות זרות ומהגרים על מנת לייצר יתרון תחרותי לכלכלת המדינה. בניסיון למשוך כשרונות צעירים ולייצר מקומות עבודה נוספים, הוקמו במדינה תכניות מימון לחברות סטארטאפ זרות הנתמכות על-ידי הממשלה הדרום קוריאנית, ומרכזי הייטק חדשים כגון ה- Pangyo techno valley. 

הזרם המגוון של חברות וכשרונות צעירים מהשוק הגלובלי הכניס לתרבות העבודה הקוריאנית אלמנטים זרים מגוונים, וחידש במידה מסוימת מנהגים ותרבות התנהגותית אשר היו מקובלים בתרבות הארגונית המסורתית של המדינה. אולם לצד המשב המרענן, תרבות העבודה הקוריאנית עודנה מאופיינת בכמה קווים מסורתיים מרכזיים, ויש להכיר אותם על-מנת שתוכלו למקסם את היחסים שלכם עם הקולגות הקוריאנים, ולרתום את העובדים הקוריאנים למטרות החברה. 

אז הנה 8 מאפיינים של תרבות העבודה הקוריאנית שאתם פשוט חייבים להכיר:

  1. היררכיה חברתית וארגונית

כמעט בכל ארגון עסקי ישנה היררכיה ברורה של תפקידים, וותק ולפעמים גם כשרון. אבל בחברה הדרום קוריאנית הנושא הזה מקבל משנה תוקף, כאשר נושאי תפקידים בכירים, עובדים וותיקים ועובדים מבוגרים יותר מקבלים יחס של כבוד ואף יראה. כך לדוגמה, לא יהיה זה מקובל לסתור, לסייג או לא להסכים בפומבי עם עובד בכיר בחברה. לרוב, גם המשכורת נוטה להיות גבוהה יותר ככל שעולה הוותק או הגיל, בלי יחס ישיר לאיכות העבודה, לתוצאות או לכשרון. 

2. חוסר שוויון מגדרי, שעות עבודה ופגישות מרובות ובלתי יעילות

במסורת העבודה הקוריאנית, נהוג לעבוד הרבה מאוד שעות (אף בשעות הלילה) ולהיפגש באופן תדיר. לאחר שנחשפו לתרבויות ארגוניות מהעולם המערבי, העובדים הקוריאנים הצעירים מחפשים איזון בריא יותר בין עבודה לחיים הפרטיים, ולכן מבקשים לשפר את תנאי העבודה שלהם, במיוחד כשזה נוגע לחברות זרות. אלמנט נוסף בולט בתרבות העבודה הקוריאנית נוגע ליחס אל נשים במקום העבודה; אומנם ישנו שיפור מסוים בשנים האחרונות, אך נשים לעתים קרובות סובלות מהטרדות מיניות, אפלייה וזילזול על רקע מגדרי. 

3. נאמנות למעסיק

בניגוד לתרבויות אחרות במזרח (כגון סין, שם ישנה נאמנות גדולה יותר למשפחה ולקהילה), הדרום קוריאנים מרגישים נאמנות גבוהה ביותר למעסיקיהם, ונוטים להסכים עם הממונים עליהם ולהתיישר על-פי קווי החברה. 

4. קוד לבוש ושאר פורמליות

בדרום קוריאה, נהוג להתנהג בצורה פורמלית מאוד, ולרושם הראשוני ניתנת חשיבות רבה. בפגישות נהוג להתלבש בחליפה ועניבה, להחליף כרטיסי ביקור בצורה טקסית כמעט, לדבר בשקט, להקשיב לצד השני, וכמובן, להגיע מעט מוקדם יותר ולא להיות הראשונים לעזוב את החדר. בניגוד למקובל במקומות אחרים, הדרום קוריאנים מעדיפים שלא ללחוץ ידיים, אלא לקוד קידה סמלית של כבוד. אם כבר מציעים לכם ללחוץ ידיים, אפשר כמובן להיעתר, אך כדאי לשים לב שקוריאנים רבים יעדיפו שלא ללחוץ ידיים עם אישה.

5. קשרים אישיים

בניגוד מסוים לקוד ההתנהגות האדוק בשעות העבודה, בשעות הפנאי הקוריאנים נוטים להיות משוחררים יותר ליצור קשרי חברות הדוקים עם הקולגות מהעבודה, ולשמור על מערכות יחסים ארוכות שנים.

6. ההון האנושי בקוריאה הדרומית

הקוריאנים לרוב משכילים מאוד, וישנה חשיבות עצומה למספר התארים ולתפקיד. לכן, בין היתר, נהוג לפנות אחד אל השני במקום העבודה על-פי התפקיד והסטאטוס, ולא בשם הפרטי. אולם למרות ההשכלה הגבוהה, קוריאנים רבים עדיין מתקשים לשלוט בשפה האנגלית, אם כי בשנים האחרונות ניכר שיפור משמעותי, במיוחד בקרב נושאי תפקידים בכירים יותר.   

7. קבלת החלטות והסכמים

הקוריאנים ידועים בסבלנותם הקצרה. החלטות רבות מתקבלות על בסיס אמוציונלי וספונטני, אבל אין זה נובע מתוך מקום של חוסר רצינות, אלא בעיקר משום שהם מתבססים יותר על אמון מאשר על המילה הכתובה. 

8. הכי חשוב, לא לשכוח את ה- jeong

קשה מאוד לתאר בשפה זרה מה בדיוק המונח הזה אומר, אבל זה שילוב של אכפתיות, אמפתיה ואדיבות כלפי הזולת. אומנם ישנה הירככיה ברורה, חוסר שוויון מגדרי, פורמליות וטקסיות בתרבות העבודה הקוריאנית, אבל יש גם חום, הדדיות וקירבה גדולה בין קולגות במקום העבודה. פעמים רבות האווירה בחברה קרובה לאווירה משפחתית, ושמירה על ערך ה- jeong הינה בעלת חשיבות רבה. 

תרבות העבודה הישראלית שונה בתכלית מזו הקוריאנית, אך עובדה זו אינה מונעת יצירת הזדמנויות חדשות, קשרים פוריים ויחסי עבודה הדוקים בין קולגות משתי המדינות הללו. אנחנו כאן כדי ללוות אתכם בכל אחד מהצעדים בדרך אל הצלחה משותפת בקוריאה הדרומית.

דברו עם המומחים שלנו >