חגים לאומיים בהודו - מה זה אומר עבור מעסיקים ישראליים?

חגים לאומיים בהודו - מה זה אומר עבור מעסיקים ישראליים?

בשנת 1947, לאחר כ- 100 שנות שלטון בריטי שלוו במהומות ומורכבויות, תת היבשת המופלאה, הודו, קיבלה גם היא עצמאות מהבריטים. זאת בעיקר הודות למאבק ״קצר״ של 90 שנה אותו הובילה ״תנועת העצמאות ההודית״. כך, באוגוסט כל שנה, כמיליארד ורבע הודים יוצאים לרחובות, מקשטים את בנייניהם בדגלים, צובעים את הרחובות בצבעי הדגל, ובשנים האחרונות גם מעיפים עפיפונים בכל הסוגים והצבעים - כסמל לחופש וחירות.

כל זאת בזמן שראש הממשלה ההודי מניף את הדגל במצודה האדומה של דלהי ופונה אל האזרחים בנאומו המפורסם והחגיגי בו הוא פורט את הישגי האומה במהלך השנה האחרונה, ואת התכניות לפיתוח המדינה בשנים הבאות.

המשמעות התעסוקתית

יום העצמאות ההודי הוא אחד משלושה חגים לאומיים. השניים הנוספים הם יום הרפובליקה (26.1) ויום לזכרו של מהאטמה גנדי (2.10).

על-פי החוק ההודי, בימים לאומיים כל מוסד, בין אם פרטי או ציבורי, נדרש להישאר סגור על-מנת לתת לעם ההודי להקדיש את היום הזה לחגיגות. עם זאת, במציאות של היום, ברור שלא ניתן לשתק את המשק כולו.

העסקת עובדים בחגים לאומיים בכלל וביום העצמאות בפרט

לעסקים ניתנת האפשרות להמשיך לפעול בימים אלו, במידה והדבר נדרש. אולם אם תרצו לעשות זאת, תידרשו לפנות לרשויות הממונות בבקשה להמשיך להפעיל את העסק כרגיל.

ומה המשמעות מבחינת השכר? בדרך כלל, השכר היומי לעובד יהיה כפול מהשכר הרגיל. בנוסף, ישנן מדינות בהודו אשר מאפשרות לעובדים לקחת חופשה המכונה ״חופשת פיצוי,״ כלומר, לקחת יום חופש ביום אחר במקום ביום החג, ובלבד שיממשו את יום החופש בתוך 90 יום מיום החג הלאומי.

חופשה לאומית

אז אומנם בנסיבות מסוימות ניתן לעבוד ביום חג לאומי, אבל הממשלה ההודית לוקחת ברצינות רבה את ימי החופש השנתיים של אזרחיה, ולכן שלושת החגים הלאומיים נכללים ב- 12 ימי החופשה השנתיים הנדרשים מכל מעסיק. ומה קורה כאשר יום החג נופל על ימי המנוחה שבת או ראשון? במקרה כזה, על המעסיק להעניק יום חופש אחר בתמורה כדי לסגור את מכסת 12 ימי החופשה השנתיים.

לסיכום

החוק ההודי אומנם מאפשר מידה של גמישות בכל הנוגע להעסקת עובדים ביום חג לאומי הודי, אך מעגן אותו בתוך מכסת ימי החופשה השנתיים. לכן על מעסיקים לשים לב למימוש ימי החופשה של עובדיהם בימים אלו, ובמידה ויש צורך להעסיקם, עליהם לפנות לרשויות הממונות ולקבל אישור מיוחד. 

כיצד תקבלו אישור מיוחד מהרשויות להעסקה בימי חג? 

המומחים של רילוקיישן סורס מלווים מעסיקים ישראליים בהודו בכל תהליך ובקיאים בחוקי הרגולציה המקומית. נשמח לעזור >