בריטניה מציעה חופשת לידה סטנדרטית במונחים ישראליים, אבל הרבה פחות ביחס לשכנותיה האירופאיות

בריטניה מציעה חופשת לידה סטנדרטית במונחים ישראליים, אבל הרבה פחות ביחס לשכנותיה האירופאיות

אם גם לכם אין אשליות בקשר ללונדון, במילותיה של חווה אלברשטיין, אתם במצב טוב, כי אומנם "בלונדון יש טלוויזיה מצוינת," אבל כשזה מגיע לחופשת לידה, לא בטוח שהגעתם למקום האידיאלי.

בניגוד לשכנותיה מעבר לים, בריטניה מדורגת במקום ה- 28 בדו"ח של יוניסף (UNICEF) אשר דירג את מדינות אירופה לפי המידה בה מעודדת הממשלה רגולציה התומכת בחיי המשפחה. התנאים בחופשת הלידה מהווים חלק אינטגרלי ממדיניות הממשלה בנושא, ולכן בריטניה מוצאת עצמה קרובה לתחתית הרשימה.

אז על מה מדובר? הנה תמצית התנאים לחופשת הלידה בבריטניה:

משך חופשת הלידה

בבריטניה החוק מחייב כל אישה לאחר לידה לקחת חופשה של כשבועיים לפחות מהעבודה. אך בניגוד לכמה משכנותיה האירופאיות, בבריטניה נשים לאחר לידה זכאיות לצאת לחופשה של עד 52 שבועות "בלבד" (ולא עד 3 שנים לדוגמה, כמו בגרמניה), מתוכם 26 שבועות בחופשת לידה סטנדרטית, ו- 26 שבועות אופציונליים נוספים. נשים לקראת לידה זכאיות לצאת לחופשת הלידה כבר כ- 11 שבועות לפני תאריך הלידה המשוער. כדי לחזור לעבודה, יש להודיע על כך למעסיק כ- 28 ימים מראש, ואילו על המעסיק חלה החובה לשמור את מקום העבודה עם אותם תנאים בדיוק. בבריטניה גם בני-הזוג רשאים לצאת לחופשת לידה של עד כשבועיים (רצופים) מיום הלידה. 

דמי לידה

חופשת הלידה חייבת בדמי לידה במשך 39 שבועות, כאשר מתוכם 6 השבועות הראשונים חייבים בתשלום של 90% מסכום המשכורת השבועית הממוצעת, ו- 33 השבועות הנותרים חייבים ב- 90% מסכום המשכורת השבועית הממוצעת או 148.68 פאונד (הנמוך מביניהם). דמי הלידה המוצעים בבריטניה שווי ערך למעשה לכ- 12 שבועות של משכורת מלאה. 

ובאשר לחופשת לידה של בני-הזוג, במהלך השבועיים להם הם זכאים, יוכלו לקבל 149 פאונד עבור כל שבוע.

עבודה במהלך חופשת הלידה

בדומה למדינות רבות אחרות, בבריטניה החוק מאפשר לעובדת להישאר בקשר עם העבודה ועם הקולגות מהעבודה באמצעות עד 10 ימים בתשלום המוקדשים בדיוק לכך ומכונים Keeping in touch (KIT) days. ימים אלה מותנים הן בהסכמתה של העובדת והן בהסכמתו של המעסיק, והם חייבים בתשלום שווה ערך לימי עבודה מלאים. עם זאת, לא ניתן להשלים על חשבונם ימי חופשה נוספים בתום 52 השבועות.

מי זכאי לתנאים

מלבד עובדות תושבות הממלכה, החדשות הטובות הן שגם עובדות זרות בעלות ויזת עבודה יכולות לקבל בדיוק את אותן זכויות בבריטניה, תלוי בתנאי התעסוקה במקום העבודה וכמה הרוויחו לפני הלידה.

ברילוקיישן סורס, המומחים שלנו מלווים את לקוחותינו גם בכל הקשור לחופשות ודמי לידה של העובדים שלכם בבריטניה, ובכל מדינה אחרת בעולם.

צריכים עזרה עם הרגולציה המקומית? אנחנו כאן >