קווים לדמותו של עובד המילניאלס ההודי:

קווים לדמותו של עובד המילניאלס ההודי:

ילדי דור ה- Y גדלו להיות מקבלי ההחלטות והפכו לנכס אסטרטגי, גם בהודו

כיום, דור ה- Y מונה כ- 28% מאוכלוסיית העולם (4.7 מיליארד). בהודו, כמעט מחצית (47%) מכוח העבודה מורכב מעובדים אשר נולדו בין השנים 1990-2000. או במלים אחרות, דור ה- Y הופך להיות כוח העבודה המשמעותי ביותר בדמוקרטיה הגדולה בעולם. ישנם מחקרים רבים על אופיו הייחודי של הדור הזה בכלל ובהודו בפרט, על אוריינותו הטכנולוגית החריפה וכוח הקנייה המשמעותי שלו, על בעיות הקשב והריכוז כתוצאה מהשימוש התכוף במדיה חברתית, ועוד מאפיינים רבים. העובדות הללו כשלעצמן יכולות להיות מקור דיון לנושאים רבים, אבל לצורך המאמר הזה, נתמקד באחת השאלות המרכזיות הנוגעות לתעסוקה בהודו - מהם קווי דמותו של העובד ההודי מדור ה- Y, ולמה בכלל צריך להכיר אותו?

התשובה הפשוטה לשאלה הזאת, היא שכדאי למנהלי משאבי אנוש גלובליים להכיר את דור ה- Y בהודו היטב, מכיוון שהוא זה שעומד להיות בתפקידי המפתח בשוק ההודי המתפתח בצעדי ענק. מי שיראה בעובדים הודים בני דור ה- Y שותפים עסקיים חיוניים ואסטרטגיים להצלחה עסקית במאה העשרים ואחת, יוכל לקטוף את הפירות בהמשך. אבל כאמור, הצעד הראשון הוא להכיר את ערכי העבודה שלהם, את הגישה שלהם לעבודה ולחייהם האישיים וליחסי האיזון בין השניים, וגם כמה מהמאפיינים הפסיכולוגיים שלהם.

אז אם אתם מנהלים עובדים הודים בני דור ה- Y, או אם אתם מחפשים המשכיות וצמיחה עסקית בהודו עם עובדים בני הדור הזה, הנה כמה קווים לדמותם, שאתם פשוט חייבים להכיר:

  • שאיפות גדולות

מחקרים מראים שלדור ה- Y בהודו יש תכניות גדולות לגבי העתיד שלהם. הם לא מתכוונים לחיות כפי שהוריהם חיו, והשאיפה הגדולה ביותר של רוב בני הדור הזה היא להרוויח יותר. על-פי סקר שנערך באחד הבנקים בהודו והתפרסם בפורבס, השאיפה לבריאות טובה היא משנית לשאיפה של העובד ההודי בן דור ה- Y להתעשר. 

  • לחץ, לחץ, כמה לחץ

אם לא ידעתם את זה עד עכשיו, מילניאלס הם עובדים לחוצים, אבל מסתבר שהעובד ההודי הממוצע בן דור ה- Y אפילו עוד יותר לחוץ. סקר שנערך לאחרונה מלמד שלמעלה מ- 95 אחוזים מהעובדים ההודים בני דור ה- Y סובלים מלחץ כבד. מה גורם לכך? המחקר מצביע על שורה של גורמים, כאשר הבולטים מביניהם הם חוסר איזון בין החיים האישיים לבין העבודה, וכן חרדה מהציפייה לעמוד בסגנון החיים המצופה מהם ברשתות החברתיות.

  • את הפידבק החודשי שלכם- כבר נתתם?

עובדים בני דור ה- Y צמאים לפידבק תמידי מהממונים עליהם. מבלי להתעמק בפסיכולוגיה שמאחורי הנתון הזה (כן, זה בוודאי קשור לפידבק התמידי שהם מורגלים לקבל מ'לייקים' ברשתות החברתיות, ולכך שהערך העצמי שלהם מבוסס בחלקו על התייחסות הזולת לכל דבר שמעלים על ה'סטורי'), ברור היום שבני הדור הזה זקוקים לחיזוקים תכופים ולביקורת בונה מהמעסיק כדי להביא את התוצאות המצופות. 

  • אל תשאלו מה תוכל החברה לתת לכם, שאלו מה תוכל החברה לתת לעובדי דור ה- Y שלכם...

אז בואו נסביר: העובד המילניאל בכלל, ובן דור ה- Y בהודו בפרט, איננו מפגין נאמנות יתרה למקום העבודה שלו. בניגוד לדורות הקודמים, מילניאלס מחליפים בקלות את מקום העבודה שלהם אם אינם מרגישים שם עניין, תנאים טובים, מימוש עצמי וצמיחה. זה גם מסביר את הקושי המובן של בני הדורות הקודמים (בעיקר ה- baby boomers) לנהל עובדים בני דור ה- Y. התופעה הזאת באה לידי ביטוי בצורה בולטת בטרנד הברור בשנים האחרונות בהודו של דילוג מסיבי של בני דור ה- Y בין מקומות עבודה, כאשר 60% מהעובדים בני דור ה- Y מדווחים שהתפטרו מרצונם במהלך 3-10 השנים האחרונות.

  • איזון בית-עבודה

בהמשך ישיר לנקודה הקודמת, בני דור ה- Y בהודו רואים חשיבות רבה לאיזון בין חייהם האישיים לבין העבודה, ומחפשים מקומות עבודה שיספקו להם את הגמישות הנדרשת כדי לדלג בין שני העולמות הללו ביתר קלות, ויאפשרו להם להקדיש חלק ניכר משעות היממה לחייהם האישיים. כדי להבין את הנקודה הזאת טוב יותר, כדאי להבין את היחס של הדור הזה כלפי קריירה בכלל: העבודה נתפסת עבורם כאמצעי לחיות את חייהם, ולא להיפך. מבחינת מילניאלס רבים בהודו של היום, העבודה משולה לכל מצרך אחר שאפשר להחליף בקלות אם לא אוהבים.

אז מה כדאי ללמוד מכל אלה?

כדי לנהל את כוח העבודה העצום, המוכשר והייחודי הזה, מנהלי משאבי אנוש צריכים לנסות להבין את הגישה הייחודית של הדור הזה, ערכי העבודה שלהם והמאפיינים הייחודיים שלהם. מי שיידע למנף את היעילות, היצירתיות והערכים של דור ה- Y בהודו, ירוויח משותפות אסטרטגית עם האנשים שממש עוד רגע עומדים לתפוס את התפקידים הבכירים ביותר במשק ההודי. זה דורש הכנה והדרכה של מנהלי משאבי אנוש להתמודדות עם עובדים בני דור ה- Y, כדי להנחיל תרבות ארגונית וערכי עבודה מותאמים. 

בשנים הקרובות, ברור כי גיוס ושמירה על העובדים המוכשרים מהדור הזה יהיו לגורמים מכריעים באסטרטגיות משאבי אנוש של חברות בהודו. 

בדיוק בשביל זה המומחים של רילוקיישן סורס מלווים מנהלים ומחלקות משאבי אנוש במאמצם לגייס, לרכוש את אמונם ולמנף את יכולותיהם של עובדים בני דור ה- Y בהודו. 

הגיע הזמן שגם אתם תדעו איך לגייס, לעבוד  ולנהל את בני הדור הייחודי הזה בכלכלה המתפתחת של הודו >