החגים הקרבים בסינגפור מעלים שאלה מורכבת: עובדים או לא עובדים…?

החגים הקרבים בסינגפור מעלים שאלה מורכבת: עובדים או לא עובדים…?

כל מי שמנהל עובדים בסינגפור בוודאי זוכר את שני החגים הקרבים: יום העצמאות (ה- 9 באוגוסט) וחגיגות ה- Hari Raya Haji (בין 10-12 באוגוסט). 

בעוד ששני החגים בעלי אופי שונה בתכלית, שניהם נחשבים לחגים ציבוריים ודורשים התייחסות מיוחדת בכל הקשור לעבודה וחופשה לעובדים.

אז מה חוגגים?

כאמור, שני החגים החלים בסינגפור בחודש אוגוסט שונים באופן מהותי; האחד מסמל את עצמאותה של סינגפור ממלזיה לפני כ- 54 שנים, ואילו השני הוא חג מוסלמי החל כדי לזכור את מעמד הקורבן שאברהם כמעט הקריב לאלוהיו (בנו, אישמעיל).

אולם למרות הסיבות השונות, שני החגים נחשבים לחגים ציבוריים, ונחגגים בפסטיבלים ואירועים בכל רחבי המדינה. חג העצמאות מלווה בתהלוכה של כלל כוחות הביטחון של המדינה ובחגיגות שונות ברחבי סינגפור. ואילו חג ה- Hari Raya Haji מאופיין בתפילות במסגדים ו"הקרבת קורבנות" של אוכל אשר לאחר מכן נתרמים למשפחות נזקקות. במהלך החג, השווקים והבזארים מתעוררים לחיים, והרחובות מתמלאים בחגיגות משפחתיות ואירועים ציבוריים במקומות כגון Kampong Glan ו- Geylang Serai. 

עובדים או לא עובדים? זאת השאלה…

על השאלה "האם המעסיק יכול לבקש מעובד לעבוד ביום חג ציבורי" התשובה הפשוטה היא: "כן." אבל רגע לפני שאתם קופצים מהכיסא, כדאי לדעת שמעסיק אשר מבקש מעובדיו לעבוד במהלך יום חופשה ציבורי, עליו לספק אחת משתי החלופות הבאות:

  • לשלם לעובד משכורת על יום עבודה נוסף.

  • או לאפשר לעובד יום חופשה אחר.

בשני המקרים, המעסיק חייב בתשלום. אבל זה לא עד כדי כך פשוט -

מוכנים? כדאי לעקוב:

במידה והעובדים אינם עובדים ביום החופשה הציבורי, המעסיק נדרש לשלם להם משכורת ברוטו השווה ליום עבודה אחד. ואילו במידה והעובדים אכן עובדים ביום החופשה הציבורי, תשלום המעסיק נע בהתאם למשתנים שונים: האם יום החופשה נופל על יום עבודה רגיל או על יום מנוחה, כמה גבוהה המשכורת, כמה בכיר תפקיד העובד, וכן האם היוזמה לעבוד הוצגה כבקשת המעסיק או כיוזמה של העובד, וכיוצא באלה.

לדוגמה, אם הנכם מעסיקים מישהי בתפקיד בכיר ומבקשים ממנה לעבוד ביום החופשה הציבורי, ויום החופשה נופל על יום עבודה רגיל, תתבקשו להציע אחת משלוש חלופות:

  1. תשלום של יום עבודה נוסף (על בסיס משכורת הנטו).

  2. מתן אפשרות להשלים את יום החופשה ביום עבודה אחר.

  3. מתן שעות חופשה ביום עבודה אחר על חשבון היום הזה (אופציה זו תינתן אך ורק בהסכמה של שני הצדדים).

כך או כך, רק שקלול מורכב של כלל הגורמים הרלוונטיים ייתן לכם אינדיקציה מדויקת של אופי הפיצויים עבור כל עובד. היות והחוק הסינגפורי לתנאי תעסוקה מורכב מאוד וכולל משתנים רבים החל מגובה המשכורת, על איזה יום נופל החג, האם מדובר במשכורת נטו או משכורת ברוטו, וכלה בכמה אופציות חופשה קיימות עבור כל עובד- המשימה להחליט למי לתת חופשה וממי לבקש לעבוד הופכת מאוד מאתגרת.

בדיוק בשביל זה המומחים של רילוקיישן כאן. כדי לעזור לכם לתמרן בין הרגולציות המורכבות של סינגפור בפרט, ושל מדינות ברחבי העולם בכלל. 

לכל שאלה בענייני תעסוקה גלובלית, המומחים של רילוקיישן כאן למענה מקצועי ומקיף. נסו אותנו >