סינגפור: המדריך למעסיק הישראלי

סינגפור: המדריך למעסיק הישראלי

שינויים בחוק התעסוקה וירידה במספר הזרים

לא ברור אם זו עיר, מדינה או בכלל אי, אבל סינגפור בהחלט מצליחה למצב את עצמה כאחד המקומות המרכזיים באסיה בזכות היותה מרכז למסחר פיננסי, בעל רגולציה עסקית נמוכה, כלכלה מתקדמת ושיעורי צמיחה המציבים אותה בשורה אחת עם הכלכלות המובילות בעולם.

לכן לא פלא שזרים נמשכים כל-כך לזירה העסקית של המקום, אך סינגפור מהווה יעד מבוקש לא רק מבחינה עסקית; העיר-מדינה המבוקשת הזו הינה המקום האהוב ביותר על זרים להתגורר ולעבוד בו מזה השנה הרביעית ברציפות, כך קובע סקר של HSBC מהשנה האחרונה. 

מה הופך את סינגפור למושכת כל-כך עבור זרים? 

הודות להיותה מרכז בינלאומי למסחר והשקעות עם שווקים פיננסיים בשלים וצמיחה כלכלית מבטיחה, סינגפור מושכת אליה עסקים רבים שמבקשים להרחיב את בסיסם באסיה. אבל עסקים זה לא הכל, ומסתבר שסינגפור מציעה גם נופים מרהיבים, חינוך מצוין, תחבורה ציבורית נוחה ויעילה, משכורות גבוהות מהממוצע העולמי, סביבה בטוחה ובריאותית, תרבות משגשגת, וכמובן - מסים נמוכים שמותירים משכורת נטו משביעת רצון. במלים אחרות, איכות החיים עבור תושבים וזרים היא מהגבוהות בעולם. 

הדמוגרפיה בסינגפור מגוונת מאוד, ומורכבת מסינים דוברי מנדרין, הודים דוברי טמילית, מלזים ואף אנגלים. ועל אף שכל ארבע השפות הללו קיבלו מעמד רשמי במדינה, דוברי השפה האנגלית בלבד יוכלו להסתדר במדינה ללא כל בעיה.

עלות המחיה בסינגפור ממשיכה להיות גבוהה יחסית מהממוצע, אך לא נראה שזה מפריע לרוב הזרים במדינה, כאשר כמעט חצי מהעובדים הזרים המגיעים למדינה במסגרת תהליכי רילוקיישן, משתקעים בה גם לאחר סיום תפקידם.

ויזות עבודה לסינגפור

ויזות העבודה בסינגפור לעובדים זרים מתחלקות לכמה קטגוריות:

  • EP Employment Pass

אשרת עבודה המיועדת לבעלי מקצוע (Professionals) במשרות ניהוליות.

  • PEP Personal Employment Pass

אשרה המיועדת לבעלי מקצוע או עובדים במשרות בכירות המקבלים שכר גבוה. האשרה אינה מקושרת למעביד ומאפשרת חופש פעולה נרחב במעבר בין מעסיקים.

  • EnterPass

אשרה המיועדת ליזמים ומשקיעים המעוניינים לפתוח עסק בסינגפור. יש כמה סוגים שונים לאשרה מסוג זה, התלויים באופי העסק, המימון וכיוצא באלה. 

  • LOC Letter of Consent

אשרת עבודה המיועדת לבעלי אשרת שהייה מסוג DP בלבד (כלומר, בני או בנות זוג של בעלי EP וילדיהם).

אז עם כל-כך הרבה פתיחות לזרים, תנאים נוחים וסביבה עסקית משגשגת, מדוע מספר הזרים יורד בצורה עקבית במהלך השנים האחרונות?

כפי שניתן לראות פה >>

הסיבה נעוצה במוטיבציה לחזק את האוכלוסייה המקומית במדינה, אשר הובילה לריבוי פרוצדורות בדיני עבודה ובהוצאת אשרות עבודה. 

שינויים בחוק התעסוקה

ב- 1 באפריל נכנסו לתוקפם שינויים בחוק התעסוקה בסינגפור. השינויים משפיעים בעיקר על תהליכי פיטורים, הטבות לעובדים ותהליך פיטורים שלא כדין. אך השינוי העיקרי הוא בכך שהחוק חל בעבר רק על עובדים בעלי משכורות נמוכות (עד $4,500), וכעת הוא חל גם על עובדים המחזיקים במשרות בכירות ומרוויחים מעל $4,500 בחודש. 

החוק תקף על כלל התושבים בסינגפור, המקומיים והזרים כאחד, והוא מסדיר את הנושאים הבאים:

  • חופשה שנתית של 7-14 ימים לפחות.

  • הקפדה על תשלום משכורות בזמן.

  • 14 ימי מחלה שנתיים בתשלום וימי חופשה לאומית בתשלום.

  • חופשות לידה.

  • הגנות מפני פיטורים שלא כדין.

הרחבות נוספות בחוק נוגעות לשעות עבודה נוספות, ימי מנוחה וכיוצא באלה. 

לסיכום

כמו גם במדינות רבות נוספות ברחבי העולם, הרגולציה על חוקי העבודה בסינגפור משתנה תדירות, במיוחד לאור טרנדים חדשים, החל בחופשות לידה גמישות, הגנה על ימי מנוחה, שיפור התנאים עבור שעות עבודה נוספות או הגנה על העובד בתהליכי פיטורים, וכלה בירידה במכסת אשרות העבודה לזרים. 

לכן גם בסינגפור המומחים של רילוקיישן סורס יודעים לתת מענה מקצועי ולכסות כל אספקט מתנאי ההעסקה של העובדים שלכם. במקום להסתבך עם הרגולציה המקומית, פנו אלינו לקבלת פתרונות העסקה בכל מקום בעולם. אנחנו כאן >