רפורמות בחוקי המסים בסין משפיעות גם על עובדיה הזרים של הרפובליקה.

רפורמות בחוקי המסים בסין משפיעות גם על עובדיה הזרים של הרפובליקה.

הנה 2 שינויים שהמעסיק הישראלי חייב להכיר

במטרה להאיץ פעילות עסקית, לעודד צמיחה ולמשוך טלנטים איכותיים וחדשנות למשק הסיני, ברפובליקה העממית של סין החליטו לבצע סדרה של רפורמות בחוקי המסים במגזר העסקי. השינויים במהלך החודשים האחרונים מלמדים על המגמה להתאים את המסים לפרקטיקות הנהוגות במדינות ה- OECD. אומנם מדובר בשינויים רבים, אך רק מקצתם רלוונטיים למעסיקים ישראליים בסין.

הנה 2 השינויים העיקריים שנוגעים למעסיקים ישראליים בסין:

  1. שינויים במס ערך מוסף: 6% נשאר 6%

שלא כמו הפחתת המע"מ בתעשיית הייצור מ- 16% ל- 13%; או הפחתת המע"מ בתעשיית התחבורה מ- 10% ל- 9%, המע"מ במתן שירותים נותר על כנו. במלים אחרות, רוב העסקים הישראליים בסין לא יראו הפחתה במס הערך המוסף.

  1. שינויים במס ההכנסה האינדיבידואלי (IIT)

למרות שמדובר במשכורות של עובדים זרים בסין, השינויים בחוק אינם משפיעים על המעסיק הישראלי באופן ישיר, היות והקלות המס משפיעות רק על משכורת הנטו של העובדים, ואינן משתקפות בעלות המעסיק.

מה שמשפיע על העובד, משפיע על המעסיק

הרגולציות החדשות בנוגע למס ההכנסה של העובדים הזרים בסין אומנם פחות משפיעות על השורה התחתונה של הארגון, אבל בהחלט משפיעות ישירות על העובדים שלכם בסין, ולא רק באופן חיובי. הדוגמה העיקרית לכך היא שעד סוף שנת המס של 2018, עובדים בסין החלו לשלם מס הכנסה רק לאחר שנה של תושבות בסין. אולם בעקבות השינויים האחרונים, כל עובד הנשאר למעלה מ- 183 ימים בסין באותה שנת מס, חייב בתשלום מסים גם כן.

על אף שהשינויים הרבים במסים בסין מבשרים על הקלות מסוימות במרחב העסקי, המדיניות החדשה בנוגע למס ההכנסה והשפעתה על משכורת הנטו של עובדי החברה יחד עם תהליכי ההקלות הסבוכים במע"מ, דורשים מן המעסיק הישראלי להבין בצורה מעמיקה יותר את הרגולציות החדשות, ומחייבים ישות מקצועית מקומית שתכיר אותן היטב. רילוקיישן סורס עובדת לצד שותפיה המקומיים בסין על-מנת למצוא את פתרונות ההעסקה האופטימליים לחברתכם, גם בתהליכים המורכבים של תשלומי המסים על-פי הרגולציות הסבוכות החדשות ברפובליקה העממית של סין.   

יש לכם עובדים בסין?

אנחנו כאן כדי להסביר ה-כ-ל על הרגולציות החדשות >