המדריך למעסיק: חופשת לידה בגרמניה.

המדריך למעסיק: חופשת לידה בגרמניה.

בפעם הבאה שאחד העובדים שלכם מתלונן על הקור בגרמניה או על השפה הקשה, תוכלו להגיב בשמחה: "כן, אבל אין על חופשת הלידה שלהם."

גרמניה מציעה להורים תנאי חופשת לידה מצוינים, הן בהשוואה לארה"ב וישראל והן בהשוואה לשאר מדינות האיחוד האירופי. החוק הגרמני מציע תנאים מועדפים להורים וכולל כמה סעיפים נדיבים במיוחד, החל מיחס שוויוני לשני ההורים וכלה בחופשה מוארכת במיוחד. 

אז הנה כל מה שאתם צריכים לדעת על חופשות הלידה בגרמניה:

  • משך חופשת הלידה (או בגרמנית: Elternzeit)

בגרמניה החוק מאפשר לאימהות לצאת לחופשת לידה 6 שבועות לפני התאריך המשוער ובמשך 8 שבועות לאחר מכן. במשך התקופה הזו, המעסיק מחוייב לאפשר לעובדת לצאת לחופשה תחת מה שמכונה "תקופת הגנת האם" (או בגרמנית צחה: Mutterschutz). אך העובדת יכולה גם לבחור להאריך את חופשת הלידה לכמה זמן שתבחר עד שהילד/ה מגיע/ה לגיל 3, כאשר במשך כל התקופה הזו, המעסיק מחוייב לשמור עבורה על מקום העבודה.

  • דמי לידה

במשך התקופה הראשונית (6 שבועות לפני הלידה ו- 8 שבועות לאחריה) ההורה מקבל משכורת מלאה. החל מהשבוע התשיעי ועד שהתינוק בן 12 חודשים, מקבל ההורה 65% מהמשכורת (כאשר המינימום הוא 300 יורו לחודש, והמקסימום 1,800 יורו לחודש).

אבל זה לא הכל - במידה ויש אחים, ישנו תשלום נוסף המכונה "בונוס אחים" על סך 10% מהמשכורת או לפחות 75 יורו לחודש.

  • עבודה במהלך חופשת הלידה

בניגוד לישראל, החוק הגרמני מאפשר להורים להמשיך לעבוד בחופשת הלידה מבלי שהדבר יפגע בדמי הלידה, ובלבד ששעות העבודה יוגבלו לכ- 30 שעות שבועיות.

  • מי זכאי לתנאים

מלבד אימהות ואבות ביולוגיים אשר זכאים שניהם באופן שווה לאותן זכויות בדיוק (ביחד או בנפרד!), גם הורים "חורגים" יהנו מתנאי הלידה הנדיבים. בנוסף, גם מי שאינו אזרח גרמניה או האיחוד האירופי יוכל ליהנות מאותם תנאים בדיוק - גם מי שמחזיקים בתעודת תושבות ואף אלו המחזיקים ברישיון עבודה בלבד.

לסיכום

אם זה נראה שהממשלה הגרמנית ממש מחלקת כסף למי שמביא ילדים לעולם, זה בגלל שזה נכון. ממשלת גרמניה פצחה לפני כחמש עשרה שנה במדיניות לעידוד שיעור הילודה במדינה, ונראה שהצליחה בגדול- שיעורי הילודה בגרמניה עלו בצורה משמעותית מזה כמה עשורים. כך או כך, עבור העובדים הישראלים שחיים בגרמניה, מדובר בהחלט בתנאים מועדפים.