אירופנסיה - קווי מתאר לפנסיות האירופאיות.

אירופנסיה - קווי מתאר לפנסיות האירופאיות.

 בישראל כבר הורגלנו, פנסיות הן תחת חוק חובה. אנחנו נדרשים להוציא אחוז מסוים מהשכר שלנו, כך גם המעסיק, המדינה נותנת הטבות במס - והנה לנו הפרשה חודשית לפנסיה המנוהלת על ידי קרנות הפנסיה הנדרשות להעניק תנאי חיסכון טובים ומפוקחים, ואם יהיה לנו מזל - אז הן אפילו ירוויחו. בכל מקרה כנראה ש כשנגיע לגיל הפנסיה, מצבנו יהיה בסדר.

פנסיות פרטיות vs פנסיות ציבוריות

בימים אלה מתקיימים דיונים מעמיקים ברחבי אירופה בנוגע לאופן מימון הפנסיות. האם פנסיות צריכות להיות ציבוריות, האם פרטיות, או שצריך את שתיהן? הדיונים סביב נושא זה נמצאים היום בשיאם באירופה כשהשאלה המרכזית המעסיקה את קובעי המדיניות היא האם הפרשות לפנסיות חובה ציבוריות אכן יאפשרו לעובדים של היום לצאת לפנסיה בגיל פרישה עם הכנסה מכובדת.

מחקרשלה-OECD משנת 2015 מראה שבמדינות המפותחות באירופה, תכניות פנסיה ממשלתיות יכולות לספק לעובדים בממוצע כ- 63% מהמשכורת הנוכחית שלהם לכשיפרשו. בריטניה, לדוגמה, ממוקמת בסוף הרשימה עם ממוצע של 38%.

תקציר המצב באירופה

בריטניה -

עד כה לבריטים הייתה חצי נחמה. הייתה להם האפשרות לצאת לפנסיה במדינות אירופאיות עם עלויות מחיה נמוכות יותר, מה שאפשר מחיה סבירה בפנסיה. אולם ייתכן והאופציה הזו תיעלם לאחר הברקזיט.

על פי מחקרים שנעשו בשנת 2017, סביר שהבריטים יאלצו לחסוך כ- 18% מההכנסה השנתית שלהם בכדי לספק לעצמם תכנית פרישה ראויה - וזה כמעט בלתי אפשרי.

לכן הבריטים החליטו להוציא לפועל תוכנית ״פנסיית מקום עבודה״, זוהי תכנית פנסיה פרטית באחריות המעסיק ולה אחריות משולשת על תשלום הפרמיה: המעסיק משלם, העובד מפריש משכרו והמדינה ״משלמת״ באמצעות הקלות מס.

ספרד -

הנתונים מראים כי תוחלת החיים בספרד היא בין הגבוהות באירופה, בעוד שיעור הילודה הוא בין הנמוכים. חישוב מתמטי פשוט הוביל את הספרדים להבין שישנה בעיה, וזאת מעבר לעובדה שב-2010 הם שילמו 2 מיליארד יורו מעבר למה שגבו בפנסיות הציבוריות. כדי להתמודד עם האתגר הזה החליטו הספרדים להעלות את גיל הפרישה מ-65 ל-67 על פני 14 שנה (2013-2027) כשבכל שנה גיל הפרישה יעלה בחודש וחצי.

הרפורמות בספרד מעודדות דחיית יציאה לפנסיה, מעניקות הטבות לעובדים שימשיכו לעבוד לאחר גיל 67, וגם מגבילות את ההפרשה שניתן לגבות מעובד לטובת הפנסיה הציבורית. רפורמות אלו יוצאות לפועל בכדי להקל על המדינה בתשלומים כבדים עבור עובדים שהשתכרו יפה טרם יציאתם לפנסיה.

למרות יציאתן לפועל של רפורמות אלו, חשוב לזכור ולשים לב ש-50% מהאוכלוסיה בספרד מחזיקה בפנסיות פרטיות.

פורטוגל -

בניגוד לספרד, בפורטוגל אין הגבלה על ההפרשה שניתן לגבות מהעובד לטובת הפנסיה, והמשמעות היא שישנה כמות מועטה של עובדים שיקבלו פנסיות מכובדות של אלפי יורו בחודש, שזכו לכינוי ״פנסיות מיליונרים״.

הולנד -

נהוג לחלק את הפנסיות ל-3 שכבות: B, A ו- C.

A.  למעשה מדובר בקצבת זקנה, ונהוג להתייחס אליה כפנסיה מדינית (בדומה להפרשות לביטוח לאומי אצלנו בישראל). נכון להיום גיל הפרישה עומד על 65 ו-3 חודשים ויטפס ל-67 ב-2021, ובדומה הגיל ממנו מתחילים לצבור עבור קרן הפנסיה הוא נכון להיום 15, וב-2021 יהיה 17. בהולנד, כל עוד השכיר הינו תושב (ולאו דווקא בעל אזרחות הולנדית) - הוא מכוסה בפנסיה A.

B.  נקראת ״פנסיית מעסיק״ והיא מתחלקת ל-2 תכניות עיקריות: תכנית בסיסית שבדר״כ משמשת עובדים זמניים, ותכנית פנסיה ״פלוס״ עבור עובדים במשרה מלאה. בתכנית זו גם המעסיק וגם המועסק משלמים, כאשר החלק של העובד פטור ממסים.

C.  הינה תכנית פנסיה פרטית שכל אדם (ובדר״כ ממעמד הביניים ומעלה) יכול להפעיל באמצעות גופים פיננסים כדוגמת בנקים וחברות ביטוח.

גרמניה -

בדומה להולנד, גם כאן נהוג לחלק את הפנסיה ל-3 שכבות:

A.  פנסיה מדינית שמשולמת שווה בשווה בין המעסיק למועסק, עד שכר של 6,700 אירו.

B.  פנסיית מעסיק, עליה נהוג לסכם כחלק מהתנאים בשלב המו״מ על הסכמי השכר בין המעסיק לעובד. יכולה להיות משולמת רק על ידי המעסיק ו/או המועסק, תלוי בסוג ההסכם.

C.  תכנית פנסיה פרטית, בדומה לשכבה C בהולנד - ללא קשר למדינה או למעסיק.

בהולנד וגרמניה, כדי לא להיות תלוי בתנודתיות של הסכמי שכר (שמשפיעה על תנדותיות ההפרשות לתכנית הפנסיה) מרבית האוכלוסיה מחזיקה בתכניות פנסיה תחת המעסיק, מעבר לפנסיות המדיניות.

בשורה התחתונה

יש לא מעט דיונים, חלקם אידיאולוגיים, בנוגע למדיניות הפנסיות, רשות לעומת חובה, תוחלת החיים, אחוז ההפרשות משכר העובדים וכד׳. פערי ההכנסה בין מזרח אירופה למערבה הביאו את החלק הארי ממדינות אירופה למסקנה שעל העובדים להחזיק קרנות פנסיה פרטיות, בנוסף לציבוריות.

יש לזכור עם זאת כי אותן קרנות פנסיה פרטיות, אמנם זמינות לכולם, אך עובדים עם שכר נמוך מאוד, בדר״כ אלו העובדים מצידה המזרחי של אירופה, לא יכולים להרשות לעצמם להפריש חלק מהשכר הנמוך גם כך לטובת העתיד.

מעסיקים עובדים באירופה? צוות המומחים של Relocation Source עומד לרשותכם וישמח לענות כל שאלה בנוגע לפנסיות והעסקת עובדים.