מעסיקים בספרד? שימו לב לשינוי בחוקי המיסוי במדינה.

מעסיקים בספרד? שימו לב לשינוי בחוקי המיסוי במדינה.

 סביר להניח שכניסתה של ממשלה חדשה לספרד ביוני 2018 לא הדירה שינה מעיניכם, אלא אם אתם תושבי ספרד (שבמקרה קוראים עברית). ומה לגבי מעסיקים? שימו לב, המציאות שהממשלה החדשה מנחילה מחייבת את המעסיקים להיות במעקב אחר המתרחש.

בינואר 2019 החליטה ממשלת ספרד להעלות את שכר הבסיס המקסימלי האפשרי לטובת הפרשות לביטוח לאומי ל- 4,070.10 אירו. כלומר, עבור כל שכר ששווה או נמוך מהסכום הזה - המעסיק ישלם 31.55% לביטוח לאומי והעובד ישלם 6.35%. שכר שמעבר לכך? פטור. כלומר, אם שכר העובד שלך עומד לדוגמה על 1,000 אירו, ההפרשה שלך לביטוח לאומי תהיה 315.5 אירו. עבור שכר מקסימום של 4,070 אירו, ההפרשה החודשית של המעסיק תהיה 1,284.12 אירו. ואם שכר העובד גבוה יותר, ועומד לדוגמא על 5,000 אירו? ניחשתם נכון - ההפרשה עדיין תעמוד על אותו סכום. גם מבחינת המעסיק, וגם מבחינת העובד, כשהסכום המקסימלי אותו ישלם יעמוד על 258.45 אירו (6.35%).

העלאת מסים שניה תוך 4 חודשים

העלאת הבסיס המדוברת לא הייתה הראשונה מאז כניסתה של הממשלה בראשותו של פדרו סאנצ׳ז לתפקיד ביוני 2018. כחודשיים לאחר שסאנצ׳ז נכנס לתפקיד, באוגוסט 2018, העלתה הממשלה בראשותו את המקסימום להפרשות משכר העובד: מ- 3,751.20 ל- 3,803.70.

וכאמור, מיד אחר כך, העלאה נוספת שנעשתה רק 4 חודשים לאחר ההעלאה הראשונה - והותירה את שוק העבודה בפה פעור.

מיותר לציין שבמציאות שבה הנטל על המעסיק משמעותי ועומד על למעלה מ- 30 אחוז, כל שינוי קטן משפיע עליו, על תנאי ההעסקה וכמובן על דוח הרווח וההפסד בסוף השנה.

ממשבר לניצני צמיחה

בשנים האחרונות, ספרד קיבלה שבחים עבור הרפורמות שביצעה בעקבות המשבר הכלכלי ב-2008. נראה כי הרפורמות שנעשו בין 2010 לבין 2015 עזרו לצמצם פיטורים לא הכרחיים, השפיעו באופן חיובי על מצב התעסוקה וכמו כן סייעו בתחרות הבינלאומית של הפירמות הספרדיות.

רפורמות אלו כללו, בין היתר, גמישות בשינוי חוזי שכר קיימים שנועדו לפצות על שינויים שליליים במצב הכלכלה. הן גם סיפקו גמישות נוספת בכך שאפשרו מו״מ על תנאי השכר ברמת הפירמה, במקום מו״מ כחלק מהסכמים קולקטיביים כאלו או אחרים, מה שאפשר לבצע התאמה טובה יותר בין עליה בשכר לבין עלייה בפרודוקטיביות של העובד.

לפי בנק ה-BBVA הספרדי, גמישות גדולה יותר בשכר העבודה מנעה צמצום של כמעט מיליון משרות בין 2013 לבין 2015.

אבל לא רק בגמישויות שכר עסקינן. אמצעים נוספים שתומכים בצמיחת תעסוקה כללו לדוגמה תמריצים להעסקת עובדים תחת חוזים קבועים באמצעות הנמכת סכום ההפרשות לביטוח לאומי, וכמו כך יצירת חוזי ״התמחות״ המאפשרים למעסיקים להכשיר כוח עבודה צעיר לעבודה המיועדת בניכוי חלק מעלויות ההכשרה מהפרשות המעסיק לביטוח לאומי.

יש עוד דרך לעשות

עם אחוזי אבטלה של כ-15%, וכשלמעלה משליש הצעירים מובטלים - החשש הוא שהדור הבא יהיה בבעיה גדולה עוד יותר. כמו כן, סקרים שנעשו על מעסיקים ומועסקים מראים שיש חוסר התאמה משמעותית בין הכישורים איתם מגיעים העובדים לבין הכישורים הנדרשים, וכך לדוגמה, לפי נתוני ה-OECD, מעל חמישית מהעובדים בעלי הכשרה גבוהה יותר מאשר שנדרשו לעבודה שלהם, ומעל שליש מהעובדים עוסקים בתחום שונה מתחום השכלתם.

למה לצפות?

קשה לדעת מה העתיד יביא עמו, או יותר נכון אילו שינויים רגולטורים יקרו במהלך השנים הקרובות. מה שברור הוא שמצב התעסוקה בספרד מושפע מאוד מהמהלכים שמבוצעים על ידי ההנהגה ולפי הכיוון שזה הולך כרגע נראה שחל שינוי ושהנטל על המעסיקים גדל, מה שמחייב אותם להיות עם אצבע על הדופק ולבחון היטב כיצד שנויים אלה ישפיעו עליהם.

מעסיקים עובדים בספרד? מתרחבים לספרד? צוות המומחים של Relocation Source עומד לרשותכם במתן ייעוץ והדרכה על כל השינויים הנעשים בספרד.