מעסיקים בסין? שימו לב לשינוי בחוקי המיסוי במדינה.

מעסיקים בסין? שימו לב לשינוי בחוקי המיסוי במדינה.

עם התפתחותה כמעצמה תעשייתית גלובלית, סין הענקית מתמודדת עם אי שיווין חברתי הבולט בעיקר מחוץ לערים הגדולות, ולכן בשנים האחרונות, נוקטת הממשלה הסינית בשורת צעדים כלכליים לצמצום הפערים החברתיים.

על פניו צעדים טובים לכלכלה הסינית, שמטרתם להפחית את שיעורי המס שמשלמים בני המעמד הנמוך והבינוני וכך לצמצם את הפערים האדירים בהכנסה הפנויה בתוך סין, להגדיל את ההכנסה הפנויה הממוצעת ויחד אתה גם את הצריכה בשוק הסיני, להעלות את רמת החיים והצמיחה על רקע מלחמת הסחר בין סין לארה"ב.

ומי ישלם יותר? בעלי העסקים ותושבים זרים החיים בסין.

בין אם אתם כבר מעסיקים עובדים בסין ובין אם מתכננים להתרחב בשנת 2019, כדאי לשים לב לכמה שינויים מהותיים במסגרת הרפורמה בחוקי המיסוי שנכנסת לתוקפה השנה, ושתשפיע על שכרם של הצוותים המקומיים בשנת 2019 – וגם על עלויות המעסיק שלכם, במיוחד בערים הגדולות- בייג'ינג, שנחאי ואחרות.

החדשות הטובות לעובדים הסיניים

העובדים המקומיים המשתכרים שכר ברוטו הנמוך מ- 25,000 יואן לחודש ייהנו ממספר הטבות במיסוי, וכן יופרשו עבורם יותר כספים לטובת ביטוח לאומי. כמה בדיוק? את זה כבר כדאי לבדוק לפי חוקי המחוז ולוודא שכל המידע שברשותכם הוא שלם, עדכני ומדויק.

עוד שינויים בחוק מס ההכנסה ברפובליקה העממית של סין, באים לידי ביטוי בכמה מישורים: סף ההכנסה הפטורה ממס עודכנה, ומאז ה-1 באוקטובר 2018 הסף המינימלי למס הכנסה אישי גדל מ 3,500 יואן לחודש ל 5,000 יואן לחודש עבור עובדים מקומיים וזרים כאחד.  גם מדרגות מס חדשות הותאמו על מנת להפחית את נטל המס עבור עובדים בעלי שכר נמוך.

הרפורמה מאפשרת גם ניכויי מס חדשים עבור הוצאות מיוחדות, כגון חינוך ילדים והשכלה גבוהה, טיפול במחלות קשות, כמו גם ריביות על תשלומי משכנתא, דמי שכירות והוצאות טיפול קשישים. לאחר ניכוי הוצאות אלו והעלאת הסכום הפטור ממס, ולאחר תשלום ביטוח לאומי מתוך השכר החייב במס בלבד, סכום הנטו הנשאר לעובדים אלה גדל באופן משמעותי משהיה בעבר.

עד כאן זה נשמע נפלא. אז איפה זה פוגש אותנו המעסיקים המערביים בסין? 

קיצוץ בחצי של זמן השהיה בסין עבור ההגדרה של תושב לצורך מס (expats)

על פי התקנות הקודמות, אדם נדרש לשלם  מסים כתושב בסין רק אם חי בסין במשך שנה שלמה. על פי הכללים החדשים, מס תושב ישלם אדם ששהה בתוך סין למשך 183 ימים בשנת מס אחת. לכלל זה אין השפעה על אשרות עבודה לטווח ארוך ועל היתרי שהייה, אך הוא עשוי להשפיע על אלה שמגיעים לסין עבור פרויקטים עסקיים נרחבים מעל 6 חודשים בשנה שימצאו את עצמם כחייבים מס בסין. ולכן חשוב מאוד לקחת את משכי השהות בחשבון מראש כדי לא להיות מופתעים בדיעבד.

תשלומי מעביד עבור ביטוח לאומי ותשלומי חובה סוציאליים

בכל שנה קובעות הרשויות המקומיות במחוזות השונים את תעריפי הביטוח לאומי ותשלומי החובה לקרנות השיכון הציבוריות. הסכומים המדויקים קשורים לשיעורי השכר הממוצע, וככל שהשכר הממוצע ברשות עולה, כך עולה גם מכסת התשלומים הנדרשת. בבייג'ינג ובשנחאי למשל, צפויים לגבות עבור ביטוח לאומי וקרן השיכון בשנת 2019 כ- 8-9% יותר מאשר בשנת 2018. המשמעות המעשית היא, שעבור עובדים ששכרם ברוטו הוא מעל 21,000 יואן לחודש בשנחאי או 25,000 לחודש בבייג'ינג, עלות המעסיק תגדל בכמה מאות דולרים לחודש לעובד.

יש לזכור, מערכת המיסוי בסין היא מהמורכבות בעולם, ולכן לפני כל השקעה בהתרחבות או החלטה על כניסה לשוק העבודה הסיני חייבים לתכנן נכון, להבין מראש את עלויות המיסוי הנוספות הן לעובד והן למעסיק, ולהיערך בהתאם. הצוות שלנו, הבקיא בכל הקשור לנושא המיסוי בסין, כמו גם בתרבות הסינית ובהתנהלות העסקית,  ילווה אתכם צעד אחר צעד אל מול האתגרים המיסויים, החוקיים והמשפטיים בסין – כדי שתוכלו להתנהל בבטחה וללא הפתעות.

מתרחבים לסין? אל תעשו את זה לבד. צוות המומחים של Relocation Source עומד לרשותכם במתן ייעוץ והדרכה לדרך הנכונה והיעילה ביותר להיכנס לעסקים בסין.