מתכננים לבקש הנפקת אשרת עבודה בגרמניה לעובדים שלכם? אנחנו כאן כדי לעזור.

מתכננים לבקש הנפקת אשרת עבודה בגרמניה לעובדים שלכם?  אנחנו כאן כדי לעזור.

גרמניה מהווה, מזה שנים רבות, מרכז עולמי לתעשיות מתקדמות רבות, ובראשן תעשיית הרכב, התעופה והחלל, טכנולוגיות סביבתיות חדשניות, ציוד מכני מתקדם ועוד. 

בנוסף, גרמניה נמצאת במיקום גיאוגרפי מרכזי ואידיאלי לקיום קשרים מסחריים עם שאר מדינות אירופה. לכן, חברות ישראליות רבות מבקשות למקם בה משרדים ולהציב את עובדיהן ביעד המבוקש הזה.

אז כדי להקל עליכם להשיג את ויזת העבודה הנכספת בגרמניה עבור העובדים שלכם, הנה כמה דברים שעליכם לדעת:

עומס בבקשות לויזת עבודה גרמנית

ראשית, כדאי לקחת בחשבון כי בשנים האחרונות רשויות ההגירה בגרמניה נתונות תחת עומס רב, בעיקר בשל ההתפתחויות העולמיות בקליטת פליטים, מהגרי עבודה ומבקשי מקלט. לכן רצוי לעבוד מול גוף בקיא ומנוסה אשר יקל עליכם את תהליך הבקשה וקבלת אשרת העבודה.

מהי אשרת עבודה לשכיר בגרמניה, ומי זכאי לקבל אותה?

ויזת עבודה לשכיר מתאימה לאנשי מקצוע מנוסים. אשרה זו ניתנת בדרך כלל בתחומים בהם יש מחסור באנשי מקצוע גרמנים, וכרוכה באישור משרד העבודה הגרמני. אשרת העבודה לשכיר תקפה לשנה עד שלוש שנים, כאשר לכל אורך השהייה יש לעבוד אצל אותו המעסיק עבורו התקבל האישור. אם הוחלף המעסיק, יש לבקש אשרת שהייה מחודשת עבור מקום העבודה החדש.

הכרטיס הכחול – האור הירוק שלכם לעבודה בגרמניה

 EU Blue Card הוא פרי תוכנית של האיחוד האירופי, אשר מעניקה בשלב הראשון אשרת עבודה באחת מהמדינות החברות באיחוד, כאשר בתום שנתיים ניתן לקבל היתר לעבוד בשאר מדינות אירופה. היתר זה ניתן לרוב למקצועות ספציפיים, דוגמת מתכנתים או מעצבים. ניתן להגיש בקשה לאחד משני סוגי אשרות: Blue Card I ו-Blue Card II.

על מנת לקבל Blue Card I, יש לעמוד בכמה דרישות מינימום:

✓  הצגת חוזה עבודה בתוקף או הצעת עבודה עם משכורת שנתית מינימלית של לפחות 1.5 פעמיים מהשכר הממוצע במדינה

✓  תעודת יושר המעידה על היעדר עבר פלילי

✓ תעודה מקורית המעידה כי המבקש הוא בעל כשירות מקצועית גבוהה במגזר התעשייה הרלוונטי

✓ שימו לב: גם הוצאת אשרת עבודה זמנית מצריכה מהעובד להציג שורה של אסמכתאות ובכלל זה אישור על העסקת העובד בחברה, תלושי שכר וכד'

✓ רמת השכלה מספקת (המועמד נדרש להיות בעל תארים אקדמיים ממוסדות אקדמיים המוכרים על-ידי הממשלה הגרמנית)

✓ משכורת ברוטו גרמנית של לפחות 4,333 יורו לחודש (נכון ל-2018)

אשרה מסוג Blue Card II

קיימת גם אפשרות לקבל גם אשרה מסוג Blue Card II אשר אינה מחייבת תואר אקדמי ומסתפקת ברף שכר נמוך יותר, אך גם סוג אשרה זה מצריך אישור ממשרד העבודה הגרמני.

רק גרמנית בבקשה!

נקודה נוספת שכדאי לזכור בתחילת התהליך לבקשת אשרת עבודה בגרמניה היא כי רובם המוחלט של הפקידים המטפלים בנושא יתנהלו מולכם בשפה הגרמנית בלבד. לכן רצוי להסתייע בגורם מקצועי הבקיא בשפה הגרמנית.

בכל אחד מהפרמטרים הללו יוכלו לסייע לכם בתהליך מומחים באשרות עבודה בגרמניה בעלי ניסיון עשיר והיכרות מעמיקה עם הביורוקרטיה המקומית במדינה, יחד עם מלווים דוברי גרמנית שוטפת.

ברילוקיישן סורס נלווה וננהל עבורכם את תהליכי הנפקת אשרות העבודה בגרמניה באותה יעילות וקפדנות בהן אנו פועלים כבר שנים רבות עבור חברות ישראליות מובילות.

תנו לנו לעבוד בשבילכם!