יש מיליארד סינים (ועוד קצת) – וכדאי שתכירו אותם טוב יותר, לפני שאתם הולכים לעשות שם עסקים

יש  מיליארד סינים (ועוד קצת) – וכדאי שתכירו אותם טוב יותר, לפני שאתם הולכים לעשות שם עסקים

כלכלתה של הרפובליקה העממית של סין היא הכלכלה השניה בגודלה בעולם על פי התוצר הלאומי הגולמי, והכלכלה הגדולה בעולם מבחינת כח קניה. עד שנת 2015, הציגה סין את הצמיחה הכלכלית המהירה ביותר בעולם, עם שיעור צמיחה ממוצע של 10% לאורך 30 שנה. אז לא פלא שכולם עושים עסקים בסין, ואם גם החברה שלכם בדרך להתרחב למדינה הפורחת הזו, לא תתפלאו אולי לשמוע שהמודעות שלכם להבדלים התרבותיים המשמעותיים בין המדינות היא כנראה גורם מכריע בהצלחת המהלך העסקי שלכם.

לסין מאפיינים תרבותיים, חברתיים ועסקיים ייחודיים אשר התגבשו במהלך אלפי שנים. אי הבנה או פירוש לא נכון של הקודים המקובלים עלול לגרום לאי נעימות רבה, במקרה הטוב, ולכשלון עסקי צורב, במקרה הרע.

אז איך תוכלו לגשר על הפערים עם התרבות הסינית ולהניב שיתופי-פעולה פוריים ואפקטיביים?

מילת המפתח היא נאמנות

בשונה מהתרבות היפנית, למשל, שם הנאמנות ניתנת קודם כל למקום העבודה, הסינים נאמנים לפני הכל למעגלים החברתיים הקרובים שלהם כמו משפחה וחברים, בעוד שמקום העבודה עצמו נותר בתחתית הרשימה. במילים אחרות, סינים לרוב נאמנים לסינים, ואת זה כדאי שתזכרו היטב כשאתם ניגשים לגיוס עובדים בסין.

יחסם של עובדים סינים לחברות מערביות וישראליות

אם בעבר האפשרות לעבוד בחברה מערבית קרצה לעובד הסיני (מבחינת תנאי שכר, הטבות, לימודים והזדמנות לנסיעות מרובות בעולם), הרי שבשנים האחרונות, לצד עלייתן של חברות ענק סיניות ומותגים מובילים דוגמת Huawei, Xiaomi, Alibaba, Hisense  ואחרים, מוצעות לעובד הסיני הזדמנויות אטרקטיביות לעבודה בחברות סיניות בתנאים מעולים עם אפשרויות קידום מפתות. תנאים אטרקטיביים אלו עשויים להוות חסם בפני גיוס עובדים לחברות שאינן מסין.

החדשות הטובות לחברות ישראליות הן שחברות סטארט-אפ ישראליות מוערכות מאוד בסין בזכות המהירות, הגמישות ושווי ה'אקזיטים' הגבוה שלהן, עובדים איכותיים רבים בסין מגלים הערכה רבה לחדשנות הישראלית ולתעשיית הסטרט אפ בישראל.

אז איך תוכלו למשוך אליכם עובדים סינים?

מומלץ להתייחס לצוות הסיני שלכם כשותפים לכל דבר, ולהדגיש כי התגמול שיקבלו בעבודתם בחברה קשור ישירות להצלחתו של הארגון. דרך נוספת מצוינת לגייס עובדים סינים היא שותפות אסטרטגית עם חברה סינית מקומית בעלת צוות מקומי המוביל את התהליך (ולעתים גם מרוויח מאקזיט מוצלח). ובכל-מקרה, כדאי להכיר את ההבדלים התרבותיים העמוקים הנוגעים ליחסי עובד / חברה כדי לצלוח את המהלך הזה בצורה הטובה ביותר –

היישר מהמומחים שלנו בסין: הנה כמה הבדלים תרבותיים שכדאי לכם להכיר לקראת עבודה עם סינים

✓       היחס לשררה והיררכיה: בניגוד לאווירה הלא-פורמלית  ול"סחבקיות" הישראלית, בחברה הסינית קיימים "דיסטנס" וגבולות ברורים וקשיחים בין מנהל לעובד ובין מעמדות ושכבות חברתיות שונות. החברה הסינית נוטה לאמץ את התפיסה כי כוח אינו מחולק באופן שווה, וכפועל יוצא מכך, עובד 'פשוט' לרוב אינו מסוגל להתקדם אל מעבר לדרגה שהוקצתה לו. מבנה זה לעתים קרובות משאיר את העובד הסיני מחוסר כוח אל מול יחס נוקשה של הממונים עליו.

✓       פרגמטיות והסתגלות: התרבות הסינית היא תרבות מעשית שמעודדת הסתגלות לשינויים, מתוך אמונה כי ה'אמת' היא תמיד תלויית זמן, הקשר וסיטואציה. בנוסף, התרבות הסינית מאופיינת בפתיחות לשינויים תרבותיים והסתגלות מהירה אליהם, ולצד זה, בנטייה לחסוך כסף ולהשקיע בחסכנות (אשר עלולה לעתים להיראות כ"קמצנות" לעין הישראלית) ובהיצמדות עיקשת בדרך להשגת מטרות.

✓       ריסון עצמי: ככלל, החברה הסינית מרוסנת יותר מהנהוג בישראל. האלמנט של 'הליכה בתוך הקווים' והגבלת ההנאה האישית קיימים בה במידה רבה יותר מאשר בחברה הישראלית. השליטה ברצונות, בדחפים ובתשוקות נשלטת בידי נורמות חברתיות ותיתכן אף תחושה של חוסר נוחות אל מול הנאות רבות עוצמה ובילויים אינטנסיביים.

טיפים חשובים להתנהלות נכונה בזירה הסינית

✓       ההקפדה על פרטים קטנים אינה מושרשת בתרבות העבודה בסין, מה שיכול להקשות על קיום מסודר של תהליכי מעקב ובקרה. תרבויות מערביות מורגלות במתן הוראות ברורות וישירות אשר מפחיתות את הצורך בחשיבה עצמאית ומשאירות פחות מרווח לפירוש אישי. בסין, לעומת זאת, עובדים עשויים להיעלב מהוראות מפורשות ולהרגיש "מנוהלים מידי" (Micromanaged).

דוגמה שכיחה נוספת לכך היא כאשר מתחילים עובדים בארגון לעבוד על הפרויקט לפני שהם מבינים את כל הפרטים או את המורכבויות הכרוכות בו. גם יישום תהליך עבודה מוגדר (Workflow) או רשימת מטלות מסודרת עשוי להיות מאתגר עבור העובד הסיני; רבים עלולים לפרש זאת כזלזול באינטיליגנציה שלהם.

✓       לארגונים רבים בסין יש קושי להתמודד עם אירועים לא צפויים, עיכובים או שינויים מהירים בתכניות; אירועים כאלה עלולים להכניס את כל המערכת ללחץ. כדאי להיות מודעים לכך ולתת, במידת האפשר, התראה מראש כאשר משהו משתנה, משתבש או לא הולך על פי התוכנית המקורית.

✓       ביורוקרטיה וניירת: סין למעשה נפתחה לעסקים עם העולם המערבי רק לאחרונה (יחסית). לכן, למרות הגידול המדהים בכלכלה וביחסי הסחר שלה, המורכבות הביורוקרטית עדיין קיימת בה, ולעתים עשויה להוות גורם מתסכל לעיניים מערביות. במידה ואתם מייבאים או מייצאים לסין, לדוגמה, בידקו מספר פעמים את הניירת שלכם, ודאו כי כל החתימות במקומן, התייעצו עם חברות מתמחות בסין, ובעיקר- אל תצפו לשירות חלק ומהיר כפי שנהוג במדינות מערביות המוכרות לכם.

מתרחבים לסין? אל תעשו את זה לבד. צוות המומחים של Relocation Source עומד לרשותכם במתן ייעוץ והדרכה לדרך הנכונה והיעילה ביותר להיכנס לעסקים בסין.

אנחנו כאן >>