מתכוונים לבקש הנפקת אשרת עבודה בסין או לחדש אשרה קיימת לעובדים שלכם?

מתכוונים לבקש הנפקת אשרת עבודה בסין או לחדש אשרה קיימת לעובדים שלכם?

הנה ההקלות והדרישות שאתם חייבים להכיר בשיטת הניקוד החדשה.

מזה כשנה מופעלת השיטה החדשה להגשת בקשה לאשרת עבודה בסין. העיר הראשונה בה בוצע הפיילוט היא שנגחאי, וכעת מיושמת השיטה בערים רבות אחרות ברחבי המדינה. החידוש העיקרי בשיטה נעוץ בחלוקת כמות מסויימת של 'נקודות' למגישי הבקשה לאשרה, ובהמשך, סיווגם לקטגוריות לפי מספר הנקודות שהושגו.

אז כדי שתדעו בפני מה אתם עומדים, הכנו עבורכם תקציר של שיטת הדירוג למגישי בקשה ממדינות זרות, לפי קטגוריות ונקודות:

  • קטגוריה A: Top Level Talent  
    (85 נקודות) ניתנת למועמדים בעלי מומחיות ייחודית, כישורים יוצאי-דופן והכשרה מוכחת אשר גוייסו לתוכנית מתאימה; לבכירים; לזוכים בפרסים יוקרתיים ולכאלה שהישגיהם וכישוריהם זכו להכרה ממשלתית רשמית בארץ המוצא. עובדים בגילאים 60 ומעלה יכולים לעבוד בסין רק תחת קטגוריה זו, והיא כוללת גם את אלה המרוויחים לפחות 50,000 יואן בחודש ועובדים בשנגחאי.
  • קטגוריה B: Professional Talent
    (בין 60 ל-85 נקודות) דומה למדי לקטגוריה A, ובמסגרתה על החברה להוכיח כי העבודה יכולה להתבצע רק על-ידי עובד החוץ הספציפי, ולא על-ידי עובד מקומי. כמו-כן, נדרשים תואר ראשון, שנתיים נסיון תעסוקתי, תואר מסטר מאחת ממאה האוניברסיטאות הטובות בעולם, או תואר אשר נרכש בסין. קטגוריה זו מיועדת לגילאי 18-60, ומיועדת לעובדים המשתכרים 26,100 יואן ויותר.
  • קטגוריה C: Unskilled Workers
    (פחות מ-60 נקודות) זוהי קטגוריה מורכבת מעט להשגה, ומעניקה אשרה לכמה חודשים בלבד. על המבקש להשתייך לקבוצת הגיל 18-60, להיות חלק מתכנית התמחות ממשלתית המאושרת בסין וכן בעל אישור לעבוד במשרד ממשלתי כלשהו בסין.  אה, כן, וגם טיפת מזל לא תזיק במקרה הזה...

ומה לגבי ישראלים?

איך זה עובד מנקודת הראות של המועמדים, כולל הישראלים בעלי נסיון אך החסרים תואר ראשון? אז אמנם השיטה החדשה מקלה על השגת האשרה המיוחלת גם ללא תואר ראשון, קריטריון אשר בעבר אי עמידה בו הייתה מובילה לדחייה כמעט ודאית של הבקשה,  אולם מצד שני, בעוד שברוב המדינות בעולם עובדים מתחילים לצבור ניסיון כבר בגיל צעיר, בישראל המצב מורכב יותר; עקב הכשרות מקצועיות במהלך השירות הצבאי, לעתים קרובות מתחילים ישראלים לעבוד לאחר שחרורם, צוברים ניסיון רב, אך אינם טורחים להוציא תואר אקדמי מסודר. היות ותואר ראשון מעניק את מירב הנקודות, חברות רבות נתקלות בקשיים גדולים להנפיק אשרות עבודה לעובדיהן בסין. 

בכל מקרה, גם אם מועמד לאשרה צבר מעל ל- 60 נקודות, אך פחות מ- 85, בכל-זאת חייב הארגון המעסיק אותו, בישראל או בסין, להוכיח כי אותו עובד הוא חיוני והכרחי לעבודה הספציפית, וכי עובד מקומי אינו יכול לבצע אותה או לכהן באותה המשרה. מנקודה זו, הכל תלוי בשיקול הדעת של המשרד להנפקת האשרות.

בכל המכשולים הללו יכולים לסייע למגישי הבקשה מומחים באשרות עבודה בסין בעלי ניסיון מוכח ושנים רבות של היכרות מעמיקה עם הביורוקרטיה המקומית בסין, וכן עם השפה. ברילוקיישן סורס אנו מלווים ומנהלים את תהליכי הנפקת אשרות העבודה בסין מזה שנים רבות עבור חברות ישראליות, ומצליחים להוציא אשרות עבודה גם במקרים מורכבים.

צריכים עזרה עם שיטת הניקוד החדשה? אנחנו כאן >>