עומדים להנפיק אשרת עבודה בריטית עבור העובדים שלכם? הנה כמה דברים שאתם חייבים לדעת

עומדים להנפיק אשרת עבודה בריטית עבור העובדים שלכם? הנה כמה דברים שאתם חייבים לדעת

 חברות רבות בישראל המקיימות שיתופי-פעולה עסקיים בחו"ל, שולחות את העובדים שלהן אל המדינות הזרות בהן מתבצעת הפעילות במסגרת תהליך רילוקיישן אישי. במקרים כאלו, על החברה להנפיק אשרת עבודה (ויזה) על מנת שהעובד יהיה זכאי לפעול מקצועית מטעם החברה, וכן לגור במדינה הזרה. מדובר בהליך נפוץ בחברות רבות, אולם כשזה נוגע לאשרת עבודה לאנגליה, התהליך אינו פשוט כלל ומצריך התנהלות בירוקרטית, ארגונית ומשפטית ענפה. אז מה דורש תהליך הנפקת אשרת עבודה בריטית, וכיצד תוכלו לעבור אותו בשלום? הכל בכתבה הבאה –

סוגי אשרת עבודה לאנגליה

 ישנם שלושה סוגים עיקריים של אשרות עבודה באנגליה המתירים לחברות ישראליות להעסיק את העובדים שלהם בבריטניה באופן חוקי:

 1. הויזה הראשונה נקראת Tier 2 Intra Company Transfer- ICT ומתארת מצב בו החברה שולחת עובד קיים מטעמה. במקרה זה העובד עתיד לנהל או לייצג את פעילות החברה בסניף, או בחברת-בת המקיימים פעילות באנגליה, ועליו להיות בעל ותק של לפחות שנה בחברה. ויזה זו אינה מאפשרת את האופציה לתושבות קבע של העובד באנגליה, משמע, בתום תקופת הפעילות העסקית שלשמה הוא נשלח, עליו לסיים ולשוב בחזרה למדינת המוצא, ובמקרה שלנו, לישראל.
 1. הויזה השניה מכונה Tier 2 General ומתייחסת למצב בו מביאה החברה עובד חדש לשורותיה, כאשר אשרה זו מאפשרת את האופציה לתושבות קבע של העובד החדש באנגליה. אופציה זו חייבת להיתמך בתהליך הגירה מלא. רק במצבים בו העובד עומד במבחני הקבלה הממשלתיים של משרד ההגירה האנגלי, יתחיל תהליך מוסדי אשר מטרתו לשקול את מתן תושבות הקבע.

 בשתי האופציות לויזות העבודה הנ"ל מפורטים חוקים רבים בהם נדרש העובד לעמוד על-מנת לקבל אישור חוקי מטעם הממשלה הבריטית. הנה כמה מדרישות הקבלה עבור ויזות העבודה לעיל:

 דרישות אשרת Tier 2 ICT:

 • המשכורת המשולמת לעובד תהיה לא פחות מ- 40 אלף פאונד, כאשר 30% ממשכורת זו יכולים להיות חלק מדמי המחיה והמגורים הניתנים לעובד.
 • ויזה זו מאפשרת כניסות ויציאות מרובות לאנגליה ומחוצה לה, לתקופה של עד 3 שנים.
 • אפשרות הארכה של שנתיים נוספות יכולה להינתן במקרים מסויימים, כאשר בתום תקופת שהייה של 5 שנים לא תינתן הארכה נוספת, ועל העובד לעזוב את אנגליה מיידית.
 • ויזה זו לא תוכל להשתנות בעתיד למעמד של ויזה Tier 2 General.
 • על החברה לשלם ביטוח רפואי עבור כלל תקופת שהיית העובד באנגליה.
 • הזמן הדרוש לעיבוד בקשת האשרה יהיה 15-20 ימי עסקים.

דרישות אשרת Tier 2 General:

 • על העובד להשיג מינימום של 70 נקודות זכות כחלק מתהליך ההערכה, הכולל בין היתר את ידיעת השפה האנגלית, וכן מעבר מבחן מטעם לשכת העבודה הבריטית.
 • על העובד להיות בעל חשבון בנק בריטי עם יתרה חיובית של לפחות 800 פאונד קודם לתחילת תהליך בקשה האשרה.
 • אישור העבודה והשהייה באנגליה ינתן לתקופה של עד 3 שנים, עם אפשרות להארכה של שנתיים נוספות.
 • העובד מתחייב להישאר בחסות החברה המעסיקה למשך תקופת האשרה.
 1. מעבר לאשרות אלו, קיימת אופציה נוספת המכונה אשרת Sole Representative Visa ומיועדת עבור מקרים בהם עובד החברה מגיע לבריטניה על-מנת להקים שם את פעילות החברה כאשר אין לחברה שום פעילות קודמת במדינה. היתרון באשרה מסוג זה הוא שאינה מחייבת תעודת חסות מטעם החברה השולחת את העובד כחלק מתהליך הויזה, מה שמצמצם משמעותית את הדרישות. כלומר, החברה יכולה להימנע מהתרוצצות אחר תהליכי אישור תעודת ספונסר הכוללים בין היתר רישום משפטי של החברה, פתיחת חשבון בנק בריטי וכו'. אופציה זו מדלגת על כלל האופרציה הזו ומאפשרת התייעלות עסקית נכונה יותר לקראת ביסוס פעילות החברה במדינת היעד- אנגליה.

 אז איך מתחילים בתהליך בקשת אשרת עבודה בריטית?

לפני שמתחילים עם צבירת הדרישות המפורטות בכל אחד מתהליכי קבלת הויזה, חייבת החברה השולחת את העובד לקבל מסמך אלקטרוני המאשר את תחילת התהליך כולו. מסמך זה נקרא (CoS (Certificate of Sponsorship, והוא מהווה אישור ממשלתי על פתיחת בקשה לתהליך קבלת אשרת העבודה. חשוב לציין כי רשיון זה הוא תנאי מקדים להליך, אך אינו מהווה את אישור הבקשה. על מנת שהעובד יוכל לקבל את המסמך, נדרשת החברה להעביר מגוון מסמכים רשמיים דוגמת קובץ קורות חיים מעודכן, דרכון בתוקף, תעודת לימודים אקדמיים/מקצועיים רלוונטית, תעודת מעבר מבחני אנגלית כנדרש בתהליך, תלושי משכורת המעידים על רציפות העובד בחברה, הצהרות בנקאיות, חוזה עבודה חתום, הצהרה אישית מטעם העובד בדבר ההשתתפות בתהליך, מסמך נוטריוני המאשר את התכנית העסקית הכוללת את העובד, מסמכים מטעם בעלי המניות בחברה, ועוד.

כיצד תוכלו להימנע מתהליך ביורוקרטי מתסכל?

הליך קבלת אשרת עבודה באנגליה הינו הליך ביורוקרטי, פרטני ומדוקדק אשר עלול להיות מייגע וסיזיפי, הן עבור העובד והן עבור החברה המעסיקה. כל טעות או חריגה בהגשת המסמכים הנדרשים עשויה להסתיים בסירוב הבקשה על-ידי משרד הממשלה הבריטיים, או לגרור עיכובים מיותרים והפסדים כספיים. אולם כאשר נעשה התהליך באמצעות מתווך מוסמך הבקיא בתחום דיני עבודה והגירה בנילאומיים, סיכויי אישור הבקשה גבוהים יותר. המומחים של חברת Relocation Source הינם בעלי נסיון עשיר בניהול תהליכי אשרות בינלאומיות, ובסופם הצלחות המזכות את הנפקת הויזות, ומקדמות את התרחבותה העסקית של החברה אל מעבר לים.

פנו אלינו לניהול תהליכי רילוקיישן וקבלת אשרות עבודה בעשרות מדינות ברחבי העולם. 

אנחנו כאן >>