איזו בשורה מביאה עימה יוזמת דרך המשי החדשה, ואיך כל זה עומד להשפיע על הכלכלה הישראלית- בגדול

איזו בשורה מביאה עימה יוזמת דרך המשי החדשה, ואיך כל זה עומד להשפיע על הכלכלה הישראלית- בגדול

יוזמת דרך המשי הסינית המכונה גם "יוזמת החגורה והדרך" (BRI Belt and Road Initiative), היא יוזמה מדינית-כלכלית המתייחסת ל- 65 מדינות ברחבי העולם, אשר נוצרה במטרה לחולל מהפיכה אקונומית גלובלית.

כידוע, חשיבותה של דרך המשי העתיקה היא עתיקת יומין, והביאה במהלך ההיסטוריה לחיבור בין מדינות רבות אשר תרם משמעותית לעיצוב פני עולם המסחר המוכר לנו היום. בדומה לדרך המשי המקורית, היוזמה החדשה פותחה על-מנת לשדרג את המסחר הבינלאומי המודרני, ולשלב את סין עם מדינות אסיה, אירופה, אפריקה ואמריקה הלטינית.

מהם יתרונות היוזמה וכיצד הם משפיעים בעיקרם על כלכלת ישראל? בואו נתחיל –

הבטחה למסחר בינלאומי רווחי ופורץ גבולות

יוזמת דרך המשי מציבה את מטרת העל שלה בדמות פיתוח נסיקה כלכלית, תשתיות חוצות גבולות וסחר בינלאומי שאינו נתקל במגבלות המוכרות לנו כיום. אחת המגבלות המוכרות כיום היא הקושי של מדינות בעלות קשרים דיפלומטיים בעייתיים לקיים מסחר מוצלח ופרודוקטיבי. ברור כי מדינות אשר אינן קשורות בחוזים והסכמים מדיניים אינן יכולות לנצל את היתרונות האדירים הגלומים בשיתופי-פעולה עסקיים עקב הגבלים רגולטוריים וחוצצים פוליטיים. אך היוזמה אינה מוגבלת רק למדינות המתקשות לקיים קשרים דיפלומטיים ענפים, אלא יותר מכך; היא מבקשת להדק ולחזק את יחסי המדינה-כלכלה בין מדינות בעלות קשרים קיימים, כדוגמת ישראל וסין. היחסים הדיפלומטיים בין השתיים זכו מזה זמן להתפתחות טכנולוגית ותרבותית הודות ל"יוזמת החגורה והדרך:" ההשפעה הכלכלית האדירה של יוזמה זו כבר החלה לייצר צמיחה ופיתוח מסחרי דיפלומטי בכל אזור המזרח התיכון, אשר מחזקים בתורם את שיתוף-הפעולה המקומי ואף עשויים לתרום ליציבות דיפלומטית באזור –

שילוב מנצח של טכנולוגיה ותשתיות

אחד המאפיינים הבולטים של יוזמת דרך המשי בשיתוף-הפעולה בין ישראל לסין הוא בתחום הפיתוח הטכנולוגי והתעבורתי: ישראל ידועה כמעצמת הייטק ויזמות, הן בתחומי פיתוח מוצרי צריכה טכנולוגיים מתקדמים, והן מבחינת פיתוח טכנולוגי צבאי, דוגמת אמצעי לחימה בטרור (תחום אטרקטיבי במיוחד עבור סין בשנים האחרונות). סין, מצידה, ידועה כמעצמת תשתיות תעבורה, כזו המשתפת פעולה עם ישראל במיזמים תחבורתיים, ים ויבשה; נמלים חדשים, מסילות רכבת חדשות ורשתות תעבורה כלל רוחביות- כל אלו דורשים ציוד תחבורתי ענף ובר השגה. צרכים הדדיים אלה זוכים למענה בשיתוף-הפעולה הפורה בין שתי המדינות. דוגמה בולטת לכך ניתן לראות בזכיון בו זכתה חברת SIPG הסינית לניהול התשתית התעבורתית בנמל חיפה למשך 25 השנים הבאות. ולא רק נמל חיפה משתדרג בעקבות יוזמת דרך המשי; גם נמלי אשדוד ואילת יהנו מפירות היוזמה כאשר יחוברו ויאפשרו אופציה לוגיסטית נוספת למעבר מסחרי בים התיכון. מהלך זה יאפשר מעבר סחר סיני מהיר ואפקטיבי יותר בין אירופה לאסיה, וכן יפחית את התלות בתעלת סואץ. עם תכניות כאלה, אפשר רק לדמיין את הרווח הפוטנציאלי שיהיה למנת חלקן של חברות ישראליות.

אופק חדש לסחר מזרח-תיכוני בהובלה ישראלית-סינית

לא רק נמלי הים יתרמו ליחסי הכלכלה-חברה במזרח התיכון הודות ליוזמת דרך המשי, אלא גם תשתיות הרכבת המתפתחות באזור. חברות סיניות רבות נענות לקריאת ישראל לקחת חלק במיזם חיבור מסילת הרכבת בין בית-שאן לגבול הירדני, מיזם שיפתח בתום התהליך דרכי גישה לסעודיה ולמדינות המפרץ הפרסי. מדינות אלו כידוע אינן מקיימות נכון להיום יחסים דיפלומטיים עם ישראל, אך יוזמת דרך המשי עשויה ליצור אפיקי מסחר והזדמנויות דיפלומטיות חדשות לישראל. לאור תחזיות טופוגרפיות הצופות כי אוכלוסיית המזרח התיכון עתידה להכפיל עצמה במהלך 25 השנים הבאות ולהגיע לכ- 700 מליון בני-אדם, חיבור זה של היוזמה הסינית יאפשר מענה הולם על הגידול העצום בדרישה למוצרים, שירותים וסחורות הצפוי באזורנו.

מומנט כלכלי שאסור לפספס

יוזמת המשי צפויה להיות אחת מתופעות המסחר המשמעותיות ביותר באזורנו, ובעולם כולו, ומציבה בפני חברות ישראליות הזדמנויות עסקיות חסרות תקדים. ההצלחה העתידית שאף צפויה להתרחב עם הזמן, קוראת למגוון רחב של יזמי פיתוח עסקי, חברות תעשייה וטכנולוגיה- לקחת חלק בצמיחה הצפויה. אך צמיחה כלכלית הנשענת על דיפלומטיה הינה מלאכה הדורשת ביסוס אמון ועמידה באתגרים רבים. ניהול העסקה גלובלית על-ידי מומחים יאפשר לאלו אשר יקחו חלק ביוזמה הסינית להתמקד באתגרים הפיננסיים והפוליטיים, וליהנות מראש שקט מקנסות, הגבלים, פערי שפה ומכשולים רגולטוריים וביורוקרטיים נוספים.

המומחים של חברת Relocation Source יסייעו לכם ליהנות מפירותיה של יוזמת המשי ויאפשרו לכם להתרחב מבלי לדאוג לניהול כוח עבודה, תיאום או עמידה ברגולציות המקומיות.

בואו נדבר.