כל מה שחייבים לדעת על העסקה במדינה שהפכה ליעד החם בהייטק הישראלי - קוריאה הדרומית

כל מה שחייבים לדעת על העסקה במדינה שהפכה ליעד החם בהייטק הישראלי - קוריאה הדרומית

קוריאה הדרומית היא כבר מזמן היעד החם של חברות הטכנולוגיה בישראל. אבל מה עושים כשצריך להתרחב לשם עכשיו ולצמוח מהר? כל התשובות בכתבה הבאה

יחסי המסחר של ישראל עם קוריאה הדרומית מעולם לא היו טובים יותר. הכלכלה המדורגת במקום ה- 13 בעולם איננה מתכוונת לעצור שם, ורואה בישראל כקרש קפיצה אל תוך החזון הכלכלי שלה בשנים הקרובות אשר יהיה מבוסס, איך לא, על טכנולוגיה מתקדמת.

אומנם אלפי קילומטרים, פערים תרבותיים אדירים ושפה זרה לחלוטין מפרידים בין שתי המדינות, אך בין קוריאה הדרומית לישראל ישנם קווי דמיון שלא ניתן להתעלם מהם: שתי הכלכלות מפותחות ומבוססות ייצוא, עם פרופיל טכנולוגי גבוה ותמ"ג לנפש דומה וכן התמודדות דומה עם איום קיומי תמידי  (TheMarker). כל אלו מצטרפים למשבר פוליטי אחד, שהצליח להביא את הידידות בין שתי המדינות לחברות של ממש, לפחות בכל מה שנוגע לסחר –

קוריאה הדרומית בעקבות החדשנות הישראלית

בעקבות הדחתה של נשיאת קוריאה בשנה שעברה עקב חשדות לשחיתות, עלה לשלטון הנשיא מון ג'יאה-אין. נראה כי הנשיא הטרי אינו מאבד זמן, והתחיל מזה זמן לפעול בקדחתנות ליישומה של אג'נדה כלכלית שהוא מכנה "המהפכה התעשייתית הרביעית" אשר בראשה שילוב של טכנולוגיה מתקדמת בתעשייה הכבדה של קוריאה.

במסגרת שורה של שיתופי-פעולה אשר ככל הנראה יגיעו לשיאם עם חתימה על הסכם סחר חופשי בין המדינות, ישראל עתידה לייצא את מיטב תחומי החדשנות הישראלית לשוק הדרום קוריאני, ובראשם: מכשור רפואי, אנרגיה מתחדשת, טכנולוגית הרכב האוטונומי, מל"טים, וכמובן, סייבר.

לכל אלו מצטרפים קו הטיסות הישיר מנתב"ג לסיאול שהושק ב- 2008, השקעות הון סיכון קוריאני בישראל וכן הקמת קרן הון סיכון משותפת שהוקמה ב- 2012 – גורמים התורמים גם הם להידוק היחסים בין הכלכלות.

בתוך כך החלו חברות טכנולוגיה ישראליות להתרחב לקוריאה הדרומית, ונראה כי מגמה זו רחוקה מלהסתיים בקרוב. אולם נראה כי במדינה הרחוקה לא רק השפה והתרבות זרות – כך גם הרגולציות וכמובן תהליכי ההעסקה. חוקי העבודה והמס בקוריאה הינם מורכבים ומשתנים לעתים תכופות למדי.

אז במקום שתתחילו לחרוק שיניים, להסתבך עם הרשויות, לספוג קנסות, להסתכן בחשיפה לתביעות ולהשקיע סכומים מוגזמים וזמן יקר בלקרוא דוחות בקוריאנית – רצינו לעשות לכם סדר ולהסביר מהם הפתרונות הקיימים היום להעסקת עובדים מסודרת בקוריאה, ובמה כל אחד מהם כרוך.

לחברות ישראליות שמחפשות להתרחב לקוריאה ולצמוח מהר, ישנן שלוש אפשרויות העסקה:

1.      חברות בעלות ישות משפטית בקוריאה יכולות לעשות שימוש בשירותי חשבות שכר (Payroll)

השימוש בחברה חיצונית לחשבות השכר מונעת "כאבי ראש" למעסיק בשני נושאים מרכזיים:

-          ניהול אדמיניסטרטיבי מלא של צרכי העובד, כולל חישובי שכר ותשלומים שוטפים

-          תאימות מלאה לחוקי העבודה והמס במדינה

המשאבים הנדרשים להבנת החוקים המקומיים במדינה הזרה, תרגום המסמכים, הסדרה וניהול שוטף של שני התחומים הללו הינם עצומים, ומכבידים עוד יותר על חברות קטנות-בינוניות שמבקשות להרחיב עסקיהן לקוריאה הדרומית. במדינה בעלת רגולציות מורכבות כל-כך כמו קוריאה, המשמעות של השארת ניהול הנושאים הללו במסגרת החברה היא השקעת מאמצים ומשאבים רבים כל-כך, אשר לרוב עולים על התועלת. זו הסיבה לכך שחברות ישראליות רבות בוחרות להוציא את חשבות השכר (Payroll) לגורם מקצועי ומיומן המכיר היטב את החוקים המקומיים, ומוודא תאימות מלאה וניהול אדמיניסטרטיבי מקיף.

 2.      חברות שאין להן ישות משפטית בקוריאה יכולות לעשות שימוש בשירותי PEO (Professional Employment Organization)

במציאות בה התרחבות עסקית לקוריאה עלולה לקרות בין-לילה, ופרויקטים גדולים אינם יכולים לחכות עד הקמתה של ישות משפטית, חברות ישראליות זקוקות לשירותי PEO. חברת PEO למעשה מתפקדת כמעין מחלקת משאבי אנוש של המעסיק – בקוריאה. היא מנהלת את התחום האדמיניסטרטיבי כולו החל מטיפול בחוזים, תשלומי שכר, תאימות לרגולציות, הטבות לעובדים ועוד, ומותירה למעסיק שליטה מקצועית מלאה על כל מה שקשור בתכנית העבודה של העובדים ובניהולם.

היתרונות באופציה זו:

-          חסכון קריטי במשאבים ובזמן

-          הימנעות מחיובים מיותרים והסתבכויות משפטיות

3.      חברות ללא ישות משפטית אשר מתכננות להקים ישות כזו יכולות בינתיים לעשות שימוש בהעסקה ישירה של עובדים בליווי משרדי רו"ח מקומיים

בקוריאה קיימת גם צורת העסקה נוספת, המאפשרת לחברות שיודעות כי הן מתכוונות להקים ישות משפטית (ולכן אינן צריכות לחשוש מהסטאטוס Permanent Establishment), אבל זקוקות לפתרון ביניים. מדובר בהעסקה ישירה של עובדים קוריאנים, בליווי משרדי רו"ח מקומיים המסייעים בכל התחום האדמיניסטרטיבי והרגולטורי עד שתקום ישות משפטית. משרד הרו"ח משמש מתווך בין העובד לבין המעסיק, ומדווח למעסיק בפירוט על התשלומים, המסים, הביטוחים וכל דבר אחר אשר המעסיק חייב בו.

היתרונות באופציה זו הם ברורים:

-          מומחיות של משרדי רו"ח מקומיים ברגולציות ההעסקה המורכבות בקוריאה על בורין מונעת הסתבכות עם רשויות המס

-          פשוט ונוח

-          חסכון בעלויות הניהול

אולם חשוב להדגיש כי מדובר בפתרון זמני בלבד עד הקמתה של ישות משפטית, שכן שימוש ממושך בהעסקה מסוג זה אינו תואם את חוקי ההעסקה המקומיים.

להצטרף לזינוק הישראלי באסיה

הגידול בייצוא הישראלי לקוריאה בתחומים הטכנולוגיים השונים זינק ב- 2017 בלמעלה מ- 36% והסתכם ביותר מ- 560 מליון דולר (נכון לאוגוסט 2017). נראה כי המגמה הזו עומדת להמשיך, בעיקר עם חתימתו של הסכם סחר חופשי בפתח. מציאות זו פותחת בפני חברות טכנולוגיות רבות בישראל הזדמנות לצמוח מהר ולבסס דריסת רגל משמעותית בשוק האסייתי.

אולם אם החברות הישראליות לא תשכילנה להפקיד את ניהול משאבי האנוש בקוריאה בידיים מקצועיות ומנוסות ברגולציה המקומית, הן עלולות לספוג לא רק קנסות והסתבכות עם הרשויות, אלא גם עיכוב של ממש בצמיחה עקב חוסר יכולת להפעיל את כוח האדם הנחוץ בזמן הנכון.

למה לעסוק בניירת, כשאפשר לעשות עסקים

החיסכון הגדול במשאבים ובזמן וההימנעות מחיובים מיותרים ומהסתבכות משפטית שמאפשרים שירותי העסקה חיצוניים יעניקו לכם ראש שקט ויאפשרו לכם להמשיך לעסוק במה שחשוב – לעשות עסקים, לצמוח, ולשגשג בשוק האסייתי. כי את הרכבת הזאת יהיה חבל מאוד לפספס.

אם גם אתם מתכננים את צעדיכם בקוריאה, אל תקחו סיכונים מיותרים- המומחים שלנו ישמחו לספק לכם את מגוון פתרונות ההעסקה בשוק האסייתי בכלל, ובקוריאה הדרומית בפרט. דברו איתנו >

חברת Relocation Source הינה החברה המובילה בישראל לפתרונות משאבי אנוש, ליווי וניהול התרחבותן העסקית של חברות ישראליות וזרות בארץ ובחו"ל. המומחים שלנו יעזרו לכם לנווט את דרככם בשווקים השונים בעולם בהצלחה, יחסכו לכם משאבים יקרים ויוודאו כי הנכם עובדים בתאימות מלאה לחוקי העבודה המקומיים, היכן שתהיו.