יום הרילוקיישן הישראלי בתפוצות השני

יום הרילוקיישן הישראלי בתפוצות השני

לאחר ההצלחה הרבה שנחל בשנה שעברה ומתוך הרצון הטוב להפוך יום זה למסורת, גם השנה הוחלט לקיים בפעם השנייה ברציפות את "יום הרילוקיישן הישראלי בתפוצות" שיחול השנה ב-19 למרץ 2017.

 יום זה הינו יום  המלא בעשייה טובה ומבורכת למען מדינת ישראל, בו מביאים הישראלים היושבים בארץ ובחו"ל את המעשים הטובים, הפטריוטיות, הציונות והאהבה הגדולה למדינה לראש סדר היום הציבורי בישראל ובעולם. יום זה הינו יוזמה מבורכת של אילת מאמו שי אשת העסקים, דוקטורנטית ומחברת הספר "רילוקיישן דרלינג, רילוקיישן! 

מהו המסר העיקרי של יום זה?

המסר העיקרי ביום זה הוא שהמילה "רילוקיישן" כבר אינה מילה גסה! הישראלים אשר החליטו להתגורר מחוץ לגבולותיה של ישראל עשו זאת  מתוך בחירה מושכלת ולתקופה מסוימת, אך יחד עם זאת הם משמשים כשגרירים של רצון טוב ומייצגים את המדינה בכבוד  בכך שהם תורמים באופן יומיומי לתדמיתה, צביונה וקיומה - החל מאיסוף כספים למען ארגונים בישראל, סיוע לחיילי צה"ל, הפצת השפה העברית בתפוצות, הסברה, שמירה על המשכיותה של המסורת והמורשת היהודית, שימוש בית חם למטיילים ישראלים, הפצת ההמצאות הטכנולוגיות, הסטרטאפים, החידושים הישראלים ועוד.

אז למי בעצם מיועד יום הרילוקיישן הישראלי בתפוצות?

יום הרילוקיישן הישראלי בתפוצות נועד למעשה לכל ישראלי באשר הוא. הן למתגוררים בתוך מדינת ישראל והן לאלו המתגוררים בנכר. חשוב לשתף את הדור הצעיר כי תמיד ישנו מקום למדינה בליבם, לא משנה היכן יחליטו להתגורר. כך שביום זה כולנו יכולים להוות שותפים לעשיית טוב למען מדינת ישראל. כל ישראלי בעולם יכול לקחת חלק ביוזמה.

באילו דרכים ניתן לתרום למען מדינת ישראל ביום הרילוקיישן הישראלי בתפוצות?

 למעשה, כל אחד יכול להירתם ולתרום ביום זה. מעשים טובים שניתן לעשות למען המדינה יש בשפע.

לדוגמא:

·        מתן הסברה טובה למען מדינת ישראל

·        לימוד עברית או שעת סיפור לילדים

·        תרומת מזון וביגוד לנזקקים וחסרי בית

·        התנדבות בארגון

·        פעילות משותפת עם הקהילה המקומית במקום מושבכם

לצפייה בסרטון של יום הרילוקיישן הראשון:

https://youtu.be/nVr4XniRbaU

 

להרשמה ולפרטים נוספים אתם מוזמנים לכתוב לנו  ל- relocationday@gmail.com