רילוקיישן סורס בסינגפור

רילוקיישן סורס בסינגפור

בשנים האחרונות חלה עלייה בכמות הישראלים היוצאים לרילוקיישן למדינות שונות בעולם. סינגפור מהווה את אחד מיעדי הרילוקיישן המבוקשים בדרום מזרח אסיה והמזרח הרחוק. אוכלוסיית הזרים בסינגפור עומדת על כמיליון זרים מתוך אוכלוסייה שלמה של 5.5 מיליון תושבים. עם זאת, הקהילה הישראלית המתגוררת במקום אינה גדולה ומוערכת על ידיה בכמה מאות. עיקר הביקוש בסינגפור הינו עבור חברות העוסקות בתחום הביטחון (מכירת ציוד בטחוני ומערכות), חברות תקשורת וכן של חברות היי-טק רבות בתחומי התוכנה והפיננסים. מרבית משרות הרילוקיישן המוצעות שם רלוונטיות למנהלי טריטוריה, מנהלי מכירות האחראים לרוב על כל טריטוריית אסיה פסיפיק, תפקידי תמיכה טכנית לאזור וכן תפקידי מנהלי מוצר.

ישראל וסינגפור מנהלות מערכת יחסים הדוקה הנמשכת שנים רבות וסובבת בעיקר סביב הכשרות ביטחוניות וייעוץ לצבא הסינגפורי. מערכת יחסים זו הולידה תעשיה שכוללת פעילות ישראלית ענפה ושיתופי פעולה עסקיים בעולמות המתמקדים בטכנולוגיות ביטחוניות ומערכות מתקדמות, לצד פעילות היי טק רבה בעולם התוכנה והטלקום. בין החברות הישראליות הבולטות הפועלות בשוק העסקי בסינגפור אפשר למצוא את NICE, אלביט, אמדוקס ו-Verint.

חברת רילוקיישן סורס מסייעת ללקוחותיה ביצירת גשר בין התרבות המערבית לזו הסינגפורית. הקמה וניהול של פעילות באסיה ובמזרח הרחוק מהווה אתגר בהיבטים רבים החל מרישום חברה והתמודדות עם הבירוקרטיה המקומית בה, דרך איתור העובדים המתאימים ועד הבנת חוקי העבודה והתרבות העסקית הנהוגה. רילוקיישן סורס מספקת ללקוחותיה את כל הנדרש על מנת להתחיל ולפעול בעולם התעסוקה הסינגפורי.

רילוקיישן סורס מתמחה בליווי תהליך הרילוקיישן מכל היבטיו: החל מתכנון הפעילות ובחינת ההיבטים העסקיים לחברה ועד תמיכה מלאה בפרט העובר לרילוקיישן. הבסיס העיקרי לעבודה הינו שמירת עלויות נמוכות לחברה ובניית תהליך נכון אל מול העובד, תוך שימת דגש על מזעור חשיפות משפטיות לחברה ובניית תהליך גלובלי נכון. תהליך הרילוקיישן והמעבר לחו"ל של עובד ומשפחתו הם תהליכים מאתגרים, לכן רילוקיישן סורס מאמינה כי מעבר מוצלח מתבסס על מתן כלים נכונים וסיוע לעובד ומשפחתו עד להתאקלמות במדינת היעד. רילוקיישן סורס פועלת עם השותפים המובילים בעולם כדי לוודא שכל עובד מקבל את הליווי הטוב ביותר למעבר שלו. רילוקיישן סורס מסייעת בתחומים הבאים:

  • תכנון עלויות ותקציבים
  • מקסום הטבות מס
  • שירותי העסקה
  • ניהול תשלומי השכר המקומיים  (Payroll)
  • גיוס עובדים מקומיים
  • רישום חברות
  • ניהול אדמניסטרטיבי שוטף